İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik saldırılarının 18. gününde Şifa Hastanesi'nin çevresine hava saldırıları düzenledi. Bu trajik olayın ardından Gazze'deki doktorlardan biri olan Fadya Malhis, canlı bir telefon bağlantısıyla TRT Haber'e katılarak yardım talebinde bulundu ve yaşadıkları dehşet dolu anları paylaştı.

"BİZ ÖLÜMÜ BEKLİYORUZ"

Gazze'nin kuzeyine yardımların henüz ulaşmadığını vurgulayan Malhis, gözyaşları içinde "Biz sadece ölümü bekliyoruz" dedi.

Ünal Aysal'dan o belge için açıklama geldi! Ünal Aysal'dan o belge için açıklama geldi!

"AMELİYATLAR NARKOZSUZ YAPILIYOR"

Şu anki koşullar altında ameliyatların narkozsuz gerçekleştirildiğini belirten Malhis sözlerine şöyle devam etti:

"Ameliyatlar anestezi yapılmadan narkozsuz şekilde yapılıyor. 50 bin hamile var. Gelecek ay 5 bin 500 hamile kadın, doğum yapacak. Erken doğum, ölü doğum ya da şehit oluyor. Korkunç bir olay. Dünya seyrediyor, biz ölüyoruz. Tüm dünya sadece İsrail'e selam gönderiyor."

"BU SALDIRILAR TERÖRİSTLERE DEĞİL, SİVİL HALKA KARŞI"

Malhis, bu süreçte Türkiye'nin Gazze'ye yönelik yardımlarını takdir etti ve Türk halkına teşekkür etti.

Dünya toplumunun yaşanan bu trajediyi izlemekle yetindiğini belirtirken Malhis, uluslararası toplumun İsrail'e karşı geliştirdiği tavrı şöyle eleştirdi:

"18 gündür elektrik yok, su yok, yakıt yok. tüm şebekeleri bozdular, her şeyi bombaladılar. Gündüz çok korkunç ama gece daha da korkunç. Gece oturuyorsun sadece Allah'a sığınıyorsun. Bu saldırılar, teröristlere değil sivil halka karşıdır. İnsanlar ne yapacağını şaşırdı. Durum çok kötü."