Ünlü şarkıcı Linet’in İsrail’in hastane saldırısına sessiz kalarak İsrail yanlısı tutum sergilemesi çoğu kişinin tepkisini çekerken, fotoğraflarını da yoruma kapatması gözlerden kaçmadı.

"HAMAS KATİL" PAYLAŞIMI YAPTI

İsrail asıllı Türk şarkıcı Linet, saldırıların ilk başladığı günden bu yana profilini karartmıştı. Linet dün Instagram hesabından tepki çeken bir paylaşıma imza attı.

linet

Ünlü şarkıcı "Hamas Filistinlilerin kuzeyden geçmesine izin vermiyor", "Hamas katildir" ifadelerinin yer aldığı bir paylaşımı alıntıladı.

linet hamas

SAVAŞIN KAZANANI OLMAZ”

Linet gelen tepkilerin ardından bir paylaşım daha yaptı. Ünlü şarkıcı, “Bu kadar acı yaşanırken kendimi ifade etmek zorunda kalmak bile acının başka bir şekli diye düşünüyorum. Ama bunu yapmak zorundayım.” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Ben 500 sene önce Osmanlı İmparatorluğu zamanında Türkiye'ye gelmiş olan atalarımdan beri bu topraklarda yaşayan Yahudi bir ailenin ferdiyim. 30 senedir sanatını bu topraklarda icra eden, ekmeğini bu topraklardan kazanan, bu ülkede vergisini ödeyen bir Türk vatandaşıyım.

Bizler bu topraklarda Müslümanı, Hristiyan’ı, Yahudi’si her zaman dostça, kardeşçe yaşadık, komşuluk yaptık. Bundan sonra da bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Günlerdir devam eden bu vahşeti ben de hepiniz gibi iliklerime kadar yaşadım ve yaşıyorum.

Yapılan bu zulmün, akan bu kanın her iki taraf içinde bir an önce son bulması tek temennimdir.

Benim de aile bireylerim, küçük yeğenlerim, dostlarım

şu an savaşın ortasında.

Savaşın kazananı olmaz.

İbrahim Tatlıses'ten  Mehmet Ali Erbil'e görüntülü sürpriz İbrahim Tatlıses'ten Mehmet Ali Erbil'e görüntülü sürpriz

Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz! Beni de böyle bir konuyla taraf gösterip yargılayıp hedefe koymanın vicdanı olmaz..

Yorumlarınızı yaparken sizleri vicdanlı ve sağduyulu

olmaya davet ediyorum. Dileğim bir an önce akan kanın durması ve bu savaşın son bulmasıdır. Tüm ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.”

Ekran görüntüsü 2023-10-19 080918