İspanya'nın gelecekteki kraliçesi olarak kabul edilen 17 yaşındaki Prenses Leonor, askeri eğitimine başladı. İspanya Kralı 6. Felipe'nin kızı ve tahtın varisi olan Prenses Leonor'un, askeri eğitiminin ilk gününde giydiği üniformalı kıyafetleriyle çekilen fotoğrafları medyada geniş yer buldu.

3-h828

Prenses Leonor, ailesiyle birlikte Zaragoza'daki askeri üssü ziyaret ederek orduya kaydoldu ve oryantasyon programına katıldı.

Restorana tokat yemeye geliyorlar Restorana tokat yemeye geliyorlar

Prenses Leonor, İspanya kraliyet geleneğine uygun olarak üç yıl sürecek askeri eğitim alacak.

1-fkQ9_cover.jpg

Zaragoza Askeri Akademisi'nde eğitimine başlayan Prenses Leonor'un üniformalı fotoğrafları, İspanyol medyasında büyük ilgi gördü.

Prenses Leonor, basın mensuplarına yaptığı açıklamada heyecanını dile getirerek, "İspanya'da ordumuza verilen değeri biliyorum ve bu nedenle çok heyecanlıyım. Bu, hayatımda çok önemli bir an" dedi.

5-MJ7g

Askeri kurallar gereği Prenses Leonor'un saçlarının kesileceği belirtilirken, İspanyol ordusunun askeri eğitiminde katı kuralların uygulandığı ifade edildi.

2-NOM3

İspanya'da kraliyet geleneği olarak kabul edilen bu uygulama çerçevesinde, Prenses Leonor'un babası Kral 6. Felipe ve dedesi Kral Juan Carlos da askeri eğitim almıştı. Prenses'in eğitim sonrası denizcilik okuluna gitmesi bekleniyor.

4-dWPC