ALEYNA HORASAN 

Altın ve Para Piyasaları hakkındaki yorumlarıyla bilinen İslam Memiş, Samimi Haber'de yayınlanan 'İslam Memiş İle Paranın Şifresi' programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Asgari ücret ve memur zamları için Ankara’da konuşulan son rakamlar Asgari ücret ve memur zamları için Ankara’da konuşulan son rakamlar

Dolar/TL kuru ile borsanın dalgalı seyredeceğini belirten Memiş, "Kasım ayı bizim için çok önemli olacak. Çok ciddi dalgalanmalara hazır olmak lazım. Borsada 7 bin puanı da görebilirsiniz, 8 bin puanı da görebilirsiniz. Dolar/TL kurunda 28 lira seviyesini de görebilirsiniz, 29 lira seviyesini de görebilirsiniz. Bu geniş bant aralığında dalgalanan bir piyasa." diye konuştu.

İslam Memiş, küçük yatırımcıya ise şu uyarılarda bulundu:

"Amerika ve Avrupa'dan gelecek veriler önemli olacak ancak çok karışık bir ay olacak. Bu yüzden Kasım ayı, yatırımcının kenara çekilip piyasayı yakından izleyeceği bir dönem olacak. Küçük yatırımcı kendisini korumalı. Kasım ayı çok zorlu geçecek. Çok sıkıntılı olacak. Aralık ayına baktığımız zaman ise iyimser bir kapanış bekliyorum."