İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail'in Gazze'ye yönelik savaş suçlarının devam etmesi durumunda yeni bir cephe açılma ihtimalinin mümkün olduğunu açıkladı. Abdullahiyan, Gazze'ye yönelik İsrail saldırılarına ve sivillere karşı işlenen cinayetlere karşı artık sabır taşıdıklarını vurguladı.

İran Dışişleri Bakanı, Lübnan'daki Beyrut Uluslararası Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze halkına karşı gerçekleştirdiği şiddet eylemlerine dikkat çekti.

Abdullahiyan, "Diğer Müslüman devletlerle birlikte İsrail'in Gazze halkına yönelik cinayetlerine daha fazla dayanamayacağımızı açıkça ilan etmek için Beyrut'a geldik" dedi.

Karı koca kavgası mecburi iniş yaptırdı Karı koca kavgası mecburi iniş yaptırdı

Hüseyin Emir Abdullahiyan

"FİLİSTİN'İ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Ayrıca İran'ın Filistinli tarafları güçlü bir şekilde desteklemeye devam edeceğini belirten Abdullahiyan, "Siyonist rejimin (İsrail) savaş suçlarını sürdürmesi halinde herhangi bir ihtimalin direniş cephesinde mümkün olduğunu" ifade etti.

Öte yandan Abdullahiyan "diğer direniş cephesi" ifadesine net bir açıklama yapmasa da, bu ifadenin Lübnan'daki Hizbullah örgütünü işaret ettiği biliniyor.

Abdullahiyan, Lübnan'daki temasları çerçevesinde Başbakan Necib Mikati, Meclis Başkanı Nebih Berri ve Lübnan Dışişleri Bakanı Abdallah Buhabib ile de görüşecek.