İngiltere'de terör eylemlerini destekleme ve teröristlerle bilgi paylaşma suçlarından yargılanan eski asker Daniel Abed Khalife, "İran hesabına çalışmakla" suçlanıyor.

İRAN BİLGİ SAĞLAMAKTAN SUÇLANIYOR

BBC'ye göre, Wandsworth Hapishanesi'nden kaçmayı başaran Khalife, bir düşmanın (İran) işine yarayacak bilgi toplama göreviyle görevlendirildiği iddiasıyla suçlanıyor.

Londra Metropolitan Polisi, İngiltere'de terör eylemlerini destekleme ve teröristlere bilgi sağlama suçlarından tutuklu yargılanan Khalife'nin, ülkenin en büyük cezaevlerinden biri olan Wandsworth Hapishanesi'nden kaçtığını duyurmuştu.

KENDİNİ KAMYONETİN ALTINA BAĞLAMIŞ!

Cezaevinin mutfağında çalıştığı belirtilen firarinin, kendisini bir yemek dağıtım minibüsünün alt kısmına bağlayarak hapisten kaçtığı düşünülüyor.

ECZANELER UYARILDI

Aracın altında kaçtığı için zanlının yüzünde yanıklar olabileceğini belirten yetkililer, bu nedenle eczanelere firari ile ilgili uyarı yazısı gönderdi.

Ndrangheta'nın en tehlikeli üyesi yakalandı Ndrangheta'nın en tehlikeli üyesi yakalandı

LONDRA’NIN MERKEZİNDEKİ PARK KAPATILDI

Polis, Londra'nın merkezinde bulunan Richmond Park'ı kapatıp arama yaparken, İngiliz medyası Khalife'nin gizlenmek için orduda edindiği becerileri kullandığını bildirdi.

Daha önce İngiliz ordusunda görev yaptığı sırada askeri üsse bomba düzeneği yerleştirmekle de suçlanan Khalife'nin. kasım ayında mahkemeye çıkarılması bekleniyordu.

İRAN’DAN SES YOK

İngiltere alarm durumuna geçerken İran ise konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.