Rus anneyle kızının cenazeleri ortada kaldı Rus anneyle kızının cenazeleri ortada kaldı

Ankara'da yapılan saldırı girişiminin ardından terörö örgütüne misliyle karşılık verildi. Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyine hava harekatı gerçekleştirildiğini bildirdi.

"BİR GECE ANSIZIN İNLERİNDE VURDUK"

MSB'den yapılan açıklamada "Teröristler, kendilerini bekleyen sondan kaçamayacak! Bir gece ansızın inlerinde vurduk, vurmaya devam edeceğiz. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar da bu mücadele bitmeyecek!" ifadelerine yer verildi. 

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

4 BÖLGEDE 20 HEDEF İMHA EDİLDİ

"PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın Kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 01 Ekim 2023 saat 21.00'da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 20 hedef imha edilmiştir.

"ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ"

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerl ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

"TEK BİR TERÖRİST KALMAYINCAYA KADAR DEVAM"

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır."