Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terörle mücadele kapsamında yurt içi ve yurt dışında kahraman askerler tarafından başarılı operasyonlarına devam ediyor.

22 HEDEF VURULDU, ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ

Son olarak bugün saat 19.00'da Irak'ın kuzeyine gerçekleştirilen operasyonlarda Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından 22 hedefin vurulduğu açıklandı. Aynı operasyonda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Operasyonların yerli ve milli mühimmatlarla gerçekleştirildiği vurgulanarak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelesine kararlılıkla devam ettiği ifade edildi. Türk askerlerinin hainlere karşı verdiği mücadele, ülkenin güvenliği için büyük önem taşıyor.

MSB'nin sosyal medya hesabından harekatlara ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

PKK/KCK ve diğer terörist unsurlarını etkisiz hâle getirerek Irak'ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara, Kandil ve Asos bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 4 Ekim 2023 saat 19.00'da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 22 hedef imha edilmiştir.

Dondurucu soğuklar Ukrayna'da can aldı Dondurucu soğuklar Ukrayna'da can aldı

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”