Dün, Eskişehir'in İnönü İlçesi'nde meydana gelen yelkenkanat kazasında, Pilot Tolga Kandilli hayatını kaybetti, diğer pilot Murat Demirok ise yaralı olarak kurtuldu. 

Olay, Türk Hava Kurumu (THK) İnönü Tesisleri'nde gerçekleşti. İki yelkenkanat, eğitim uçuşu yapmak üzere havalandı. Kalkıştan yaklaşık 10 dakika sonra, saat 17.40'ta, Tolga Kandilli ve Murat Demirok'un kullandığı iki yelkenkanat uçuş sırasında çarpıştı.

tolga-kandilli

TOLGA KANDİLLİ OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ
Kandilli'nin kullandığı yelkenkanat ağır hasar aldı ve havada tutunamayarak düştü. Kazada Tolga Kandilli olay yerinde yaşamını yitirdi. Diğer pilot Murat Demirok'un kullandığı yelkenkanat ise hafif hasarla İnönü Eğitim Merkezi'ne iniş yaptı. Pilot, sağlık kontrolü için hastaneye kaldırıldı.

Tolga Kandilli, 1990 yılında planörle uçarak sportif havacılığa adım atmış ve 1991'de Planör Tekamül eğitimini tamamlayarak lisansını almıştı. Havacılığa olan bağlılığını emekli olduktan sonra sürdüren Kandilli, bir süredir İnönü'de THK'da Yelkenkanat Tekamül kursundaydı.

Bakanlıktan Ender Saraç açıklaması: Yayın yasağı! Bakanlıktan Ender Saraç açıklaması: Yayın yasağı!

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Tolga Kandilli'nin cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Bursa'da kılınacak cenaze namazının ardından memleketinde toprağa verilecek. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.