1468d776-3888-4496-9bbKöpek eğitmeni olan Dylan Walsh, Türkiye'den  aldığı Malaklı'nın İngiltere'nin en büyük köpeğinin sahibi olduğunu düşünüyor.İngiliz medyasında cüssesi ile haberlere konu olan Abu ismindeki  Malaklı cinsi dev için sahibi" ev atı gibi bir şey,kanapeye yatkam isterse kimseye yer kalmıyor" dedi.

Sahibi Abu'nun günde kilolarca et yiyebildiğini ,iki bütün tavuğu bir oturuşta bitirdiğini belirtiyor.Abu kendisini çok seven sahibi  Dylan'a ayda 300-400 sterline!"-15 bin lira) mal oluyor.

The Sun'da yeralan habere göre, 33 yaşındaki köpek eğitmeni Dylan, henüz dört aylıkken Abu'yu Türkiye'den getirmek için 7 bin 500 sterlin harcadı, üstelik Abu geldiğinde yetişkin bir   Labrador boyutundaydı.

BM: "2021'de dünyada saatte 52 kişi cinayete kurban gitti" BM: "2021'de dünyada saatte 52 kişi cinayete kurban gitti"

Dylan, ortağı Naomi ve beş yaşındaki çocukları India ve dört yaşındaki Reuben ile birlikte ailenin Kuzey York'un Redcar kentindeki evinde yaşıyor.
Dylan  "Eğer kanepede çökmeye karar verirse, bu konuda yapabileceğimiz fazla bir şey yok ama bu, kimseye yer bırakmıyor. Bir ev atına sahip olmak gibi"

AKSARAY MALAKLISI,  ANADOLU ASLANI

Aksaray Malaklısı, Türkiye'de Aksaray ve çevresinde görülen iri bir köpek cinsi. Bacak ve ayakları kalın, kafası büyük, dudağı sarkıktır. Aksaray yöresinde dudağa "malak" dendiğinden bu adı almıştır. Evliya Çelebi tarafından Anadolu Aslanı adı verilmiştir. Bu nedenle diğer bir ismi de Anadolu Aslanıdır.

EaEMS-qWsAAsG0n
Erkekleri ortalama olarak kalçadan buruna 130 cm. uzunluğa, 90 cm. omuz yüksekliğine ve 90 kg. ağırlığa ulaşabilir.İyi bir karaktere sahiptir. Sürü koruma köpeği olarak kullanılabilmektedir. Salya akıtması, hareketli olması ve karakter olarak eve uygun olmaması sebebiyle, apartman veya evde beslenmesi uygun değildir.Çevresi çitlerle çevrili bahçe veya geniş arazilerde beslenmesi gerekir.

Aksaray_malaklisi_k