İstanbul'da 2020 yılında intihar olarak kaydedilen İngiltere vatandaşı 26 yaşındaki Ayşe Rhiannon Vural'ın ölümüne ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Genç kızın annesi Tracie Brookes, İngiltere'den gelerek kızının eşyalarını almak üzere İstanbul'a geldi. Brookes, kızının ölümünün şüpheli olduğunu ve birçok soru işareti bulunduğunu belirterek, Ayşe'nin intihar etmediğine inandığını dile getirdi.

Fatih-Balat'ta ihtihar ettiği öne sürülen Ayşe Rhiannon Vural'ın ölümüne ilişkin yaşanan gelişmeler şöyle özetlenebilir: 

İHTİHAR MI? ÖLDÜRÜLDÜ MÜ? 

Ayşe Rhiannon Vural, 2020 yılında İstanbul'da bulunan evinde silahla vurulmuş şekilde ölü olarak bulunmuştu. İlk incelemeler sonucunda olayın intihar olduğu iddia edilmişti. 

İNGİLİZ ANNENİN MÜCADELESİ 

Ayşe'nin annesi Tracie Brookes, kızının ölümünü şüpheli bulmuş ve olayın aydınlatılması için mücadele ediyor. Kızının intihar etmediğine inanan anne, kızı için adaletin tecelli etmesini bekliyor.

AA-20230911-32122019-32122018-INTIHAR_ETTIGI_BELIRTILEN_KIZININ_ESYALARINI_ADLIYEDEN_ALAN_INGILIZ_ANNE_OLAYIN_AYDINLATILMASINI_ISTIYOR

EŞYALARIN TESLİMİ

Kızının ölümünün ardından üç yıl sonra İstanbul!a gelen acılı anne Tracie Brookes, kızının adli emanette bulunan bazı eşyalarını almak için İstanbul Adliyesi'ndeki adli emanet bürosuna geldi. Mahkeme kararıyla kızının iki poşet olan eşyaları kendisine teslim edildi.

ESKİ SEVGİLİ A.Ö DETAYI

Kızına özel eşyaların bulunduğu torbayı alan anne Brookes'a verilen soruşturma dosyasında, Ayşe Rhiannon Vural'ın olaydan bir gün önce Balat Polis Merkezi Amirliği'ne başvurarak kendisini darbeden eski erkek arkadaşı A.Ö. tarafından ölümle tehdit edildiğini söyleyerek şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

ayşe ingiliz anne

SEVGİLİSİ DARP ETMİŞ 

Vural'ın, 8 ay önce ayrıldığı ve kıskançlık nedeniyle kendisini darbettiğini söylediği A.Ö. hakkında uzaklaştırma kararı verilmesini talep ettiği öğrenildi. Vural'ın ölümünün ardından başlatılan soruşturma kapsamında eski erkek arkadaşı A.Ö'nün bilgi sahibi sıfatıyla ifadesine başvuruldu.

SEVGİLİSİNİN İFADESİ

Balat bölgesinde işledikleri çeşitli suçlar nedeniyle haklarında dava açılan suç örgütünün elebaşlarından olan ve örgüt yöneticisi olmak suçundan hakkında açılan davada geçen hafta adli kontrol şartıyla tahliye edilen A.Ö, Balat Polis Merkezi Amirliği'nde 14 Eylül 2020'de verdiği ifadede, olay gecesi Bolu'da olduğunu belirterek, Vural'ın ölümüyle bir ilgisinin bulunmadığını savundu.

AYŞE'NİN NOTU 

Ayşe'nin ölümünden önce bıraktığı iddia edilen notlar ve olayın çeşitli yönleri üzerindeki şüpheler, dosyanın yeniden açılmasını talep eden Tracie Brookes'in dikkatini çekmişti. Tracie Brookes, kızının iki poşet olan eşyalarını alırken duygusal anlar yaşadı ve kızının ölümü hakkındaki soruların cevaplanmasını bekliyor.

AA-20230911-32122019-32122016-INTIHAR_ETTIGI_BELIRTILEN_KIZININ_ESYALARINI_ADLIYEDEN_ALAN_INGILIZ_ANNE_OLAYIN_AYDINLATILMASINI_ISTIYOR

Tracie Brookes, İstanbul Adliyesi önünde gazetecilere, kızının ölümüyle ilgili soru işaretlerinin bulunduğunu anlatarak, dosyanın yeniden açılması için başvuruda bulunacağını söyledi.

"KIZIMIN KENDİSİNİ ÖLDÜĞÜNE İNANMIYORUM"

Brookes, yaklaşık 3 yıldır kızının yazdığı iddia edilen intihar notunu görmediğini belirterek, "Bunun için başka bir itirazda bulunmam gerekiyor. Yani hala Ayşe'nin yazdığı söylenen notu göremiyorum. Ayşe'nin kendisini öldürdüğüne inanmıyorum. Ölümünden iki hafta önce dövme yaptırmıştı. Londra'da evsiz kadınlar için hayır işi düzenlemişti. Dünyanın değişik yerlerinden sanatçılar, evsiz kadınlar için düzenlenen sergiye katılacaktı. Ayşe hepsini organize etmişti. O intihar etmedi. Öldürülmeden iki gün önce tehdit edildi. Ölümünden bir gün önce eski erkek arkadaşını ihbar etmişti" diye konuştu.

"KIZIMIN OYUNCAĞINI İSTİYORUM"

İsrail Şam'a hava saldırısı düzenledi! İsrail Şam'a hava saldırısı düzenledi!

Kızının en çok sevdiği oyuncak tavşanın eşyaları arasında bulunmadığını ifade eden Brookes, "Kesinlikle kızımın oyuncak tavşanını istiyorum. En başından beri istediğim tek şey o tavşan. Çünkü bu tavşanı nereye gitse yanına alırdı ve öldüğünde tavşanı onun göğsündeydi, şimdi nerede? Bende yok. Mahkemede de yok. Nereye gitti?" dedi.

Öte yandan osyanın yeniden açılıp açılmayacağı ve Ayşe Rhiannon Vural'ın ölümünün nihai olarak nasıl sonuçlanacağı merak konusu olarak devam ediyor.

Kaynak: AA