Kurultayda CHP Genel Başkanlığı için aday olacağı iddiaları günceme gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın kaynakları iddialara ilişkin, İmamoğlu'nun aday olmayacağını söyledi.

Konuya ilişkin İmamoğlu'nun kurmayları ile görüşen Milliyet, İmamoğlu'nun aday olmayacağını yazdı.

Ümit Dikbayır: Basının önünde konuşan Meral Akşener'di Ümit Dikbayır: Basının önünde konuşan Meral Akşener'di

"HEDEFİ YENİ TİP HALKÇILIK"

Milliyet'ten Mehtap Gökdemir'in ulaştığı kaynaklar şunları söylediler:

“Kesinlikle Ekrem Bey aday olmayacak. Dakika başı karar değiştiren birisi değil ki neden olsun? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili iddiasını, hedefini ortaya koydu. Hedefi bir yeni tip halkçılık. Bütün dünyada artık yeni tip halkçılık ve yerel yönetimler konusu tartışılıyor. Ekrem Bey bu fikri geliştiren öncülerden. İstanbul’a yeniden aday olduğunu söyledi. Kendine makam arayan bir insan değil. Kendisi aday olmaz ama Özgür Özel’in arkasında durur.”


İSTANBUL KONGRESİNE MÜDAHİL OLDU İDDİASI

İmamoğlu’nun İstanbul İl kongresine müdahil olduğu yönündeki iddialar da günceme gelmişti. İBB Başkanı İmamoğlu hakkındaki bu iddialara ilişkin kurmayları şu yanıtı verdi: “Konuşmasına hazırlandı. Öyle delege arayayım, onu çağırayım, bunu çağırayım gibi bir şey yapmadı. Konuşması ile de Türkiye’ye nasıl yaklaştığını, değişimin altının nasıl doldurulduğunu gösterdi. Çok net ‘ben 2028’in adayıyım’ dedi”