İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, çeşitli ziyaretler çerçevesinde Tunceli'yi ziyaret etti. Kent ilçelerinde bulunan Alevi inanç merkezlerini ziyaret ettikten sonra akşam saatlerinde kent merkezine ulaşan İmamoğlu'na, eşi Dilek İmamoğlu ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol eşlik etti. Esnaf ziyaretleri sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefon görüşmesi gerçekleştiren İmamoğlu, şunları ifade etti:

Parti içindeki "değişim" tartışmaları nedeniyle aralarının bozuk olduğu iddia edilen Kılıçdaroğlu'nun memleketi olan Tunceli'yi ziyaret ettiği sırada kentte bulunan İmamoğlu, kentteki temasları sırasında CHP lideri Kılıçdaroğlu ile telefonla görüştü.

TSK üslerine saldırı hazırlığındaydı! Etkisiz hale getirildi! TSK üslerine saldırı hazırlığındaydı! Etkisiz hale getirildi!

"BİR İSTEĞİNİZ VAR MI?"

Kameraların önünde Kılıçdaroğlu ile yaptığı konuşmada İmamoğlu, "Genel başkanım, cebinizi aradım ancak cevap alamadım. Evinizin numarasını da çevirdim. Tunceli'deyiz, ziyaretlerimizi burada gerçekleştiriyoruz. Eşim Dilek ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile buradayız. Aslında sizinle çok konuştuk ancak bir türlü görüşemedik. Nazimiye'de bir konukevi yapmıştık, hatırlarsınız. Orayı ziyaret edeceğiz. Düzgün Baba'yı da ziyaret edip dönüş yapacağız, inşallah. Size bir isteğiniz var mı? Benim dördüncü ziyaretim buraya. Burayı gerçekten seviyorum. Ancak bu sefer gitmediğimiz Gözeler'in kaynağına gittik" şeklinde konuştu.

"VALLAHİ SİZDEN HABERSİZ TUNCELİ'YE GELDİM"

Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme sonrasında Tunceli Meydanı'nda kısa bir konuşma yapan İmamoğlu, "'Az önce sokağın başında Sayın Genel Başkanımızı aradım. Kendisine, ‘Vallahi sizden habersiz Tunceli'ye geldim. Sizin de bilginiz olsun’ dedim. Ben de sizin selamlarınızı ilettim. Sayın Genel Başkanımızın da size selamları var. Onları da iletmiş olayım" şeklinde ifadeler kullandı.