İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerde ittifak olasılığı hakkında açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "İstanbul ittifakının kurulabileceğine inanıyorum" dedi ve zamanı gelince görüşmeler için zemin ulaşacağını ve Meral Akşener’in de buna dahil olduğunu belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli'de düzenlenen bir temel atma töreninin ardından 2024 yerel seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

2019 SEÇİMLERİNİ HATIRLATTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 yerel seçimlerinde sağladıkları başarının temelinde sağlıklı bir İstanbul ittifakının bulunduğunu belirtti. İmamoğlu, bu ittifakın büyük bir toplumsal bir ittifaka dönüştüğünü ve yüzde 55'e yakın bir oyla belediye başkanı seçildiğini vurguladı.

İTTİFAK MESAJI

İstanbul ittifakının kurulabileceğine ve siyasi ittifakların da müzakere edilebileceğine inancının hala tam olduğunu ifade eden İmamoğlu, ayrıca, zamanı gelince makul görüşmeler için uygun zeminlerin oluşabileceğine ve  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de buna dahil olduğunu söyledi