İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehir gezilerine başladı ve dün akşam Elazığ'dan Dersim'e geçti. Bu sabah Dersim'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğum yeri olan Nazımiye'ye gelen İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun annesi ile babasının adını taşıyan Yemuş & Kamer Kılıçdaroğlu Konukevi’ni ziyaret etti.

"4 YILDA EELİMİZDEN GELENİ GURURLA YAPTIK"

Burada yaptığı açıklamada, İBB Başkanı olmasındaki katkılarından dolayı Kılıçdaroğlu'na teşekkür eden İmamoğlu, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığında İstanbul’a aday oldum, teşekkür ediyorum. Bize oy veren vermeyen herkesi memnun etmeliyiz. Sosyal demokrat ve ahlaki yönetici olmanın gereği budur. İstanbul her yönüyle Türkiye’ye örnek olması gereken bir kenttir. Pandemi, büyük bir ekonomik kriz, büyük bir deprem felaketini yaşadık. Bu iktidarın her gün 'İmamoğlu aşağı İmamoğlu yukarı' dayatmasıyla uğraştık ama bu 4 yılda elimizden geleni gururla yaptık" diye konuştu. 

"90 GÜNDÜR PARTİMİN YÖNETİCİLERİYLE KONUŞUYORUM"

Barınakların içyüzü! Birbirlerini yemişler! Barınakların içyüzü! Birbirlerini yemişler!

Dün akşam (7 Ağustos) ise Dersim'in Pertek, Hozat, Ovacık ve merkez ilçelerini ziyaret eden İmamoğlu, Dersim Meydanı'ndaki vatandaşlara yerel seçimlere ve parti içindeki değişim tartışmalarına ilişkin mesajlar verdi.

İlk olarak CHP'nin durumunu anlatan İmamoğlu, “Bakın ben 90 gündür partinin içindeki muhatapların dışında kimseyle partimi konuşmadım. Benim bir tane konuşmamı bulamazsınız basın önünde. 90 gündür ben partimi, partimin yöneticileriyle konuşuyorum. Konuşmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

"İSTANBUL'DA KAYBETMEK YOK"

Tarihi bir seçimin kaybedildiğini hatırlatan İmamoğlu, bundan sonra hiçbir seçimin kaybedilmeyeceğini öne sürdü:

“Bununla yüzleşmek zorundayız. 2023’ü kaybettik. Tarihi bir seçimdi. Kazanmalıydık. Neleri eksik yaptık? Düşünmek zorundayız, konuşmak zorundayız. Sizlerle dertleşmek zorundayız. Eksikleri, sizden duymak zorundayız. Bunları düzeltmeden önümüze bakamayız. Bunlara bakmadan önümüze bakarsak, inanın önümüzü göremeyiz.

Kaybettiğimiz her seçim ülkemizin bir başka beş yılını bizden alıp götürüyor. Artık kaybedemeyiz. İstanbul'u da kaybetmeyeceğiz, memleketin bundan sonraki seçimlerini de kaybetmeyeceğiz. Bakın, kararlı bir söz söylüyorum: Artık kaybetmek yok. İstanbul'u da kaybetmek yok. Diğer büyük şehirleri de kaybetmek yok. Türkiye'nin seçimlerini de kaybetmek yok."