Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP içinde başlayan değişim tartışmalarının önde gelen isimlerinden olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenlemişti. CHP genel başkanlığı için adı geçen İmamoğlu, bu toplantıda yol haritasını açıklamıştı.

İmamoğlu yeniden İstanbul'a aday! İmamoğlu yeniden İstanbul'a aday!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İstanbul'u kazanan Türkiye'yi kazanır" sözüne gönderme yaparak, İmamoğlu "Kendimi İstanbul'a mühürlü kabul ediyorum. Hayatımı adadığım bu kutsal şehre en üst seviyede hizmet etmeyi Türkiye'ye hizmet etmek olarak görüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

"GENEL BAŞKANLIĞA ADAY MISINIZ?"

Dışişleri Sözcüsü Keçeli'den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen'in a paylaşımına tepki Dışişleri Sözcüsü Keçeli'den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen'in a paylaşımına tepki

Bugün Hacıbektaş'ta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, "Genel Başkanlığa aday mısınız?" sorusuna şu şekilde cevap verdi:

"Siyaset şu an için pek anlamlı değil. Tüm açıklamalarımı net bir şekilde yaptım. İstanbul yolculuğumuz kesindir ve bu son derece önemli bir yolculuktur. Elbette parti içinde de düşüncelerimiz bulunuyor. Bu düşünceleri yerine getirme taahhüdümüz, partimizi daha iyi bir geleceğe taşıma çabalarımız var. Düşüncelerimizi parti disiplinine ve ahlakına uygun bir biçimde iletmeye ve bu amaç uğruna mücadele etmeye devam edeceğim."