Oyuncu Farah Zeynep Abdullah ile Yılmaz Güney'in ailesi arasındaki gerilim tırmanıyor. Abdullah, Güney için "Sinemamızın kadın döven erkeği" ifadesini kullanmıştı.

Güney'in ailesi, Abdullah'a karşı tepki göstererek, "Samimi uyarılarımızı dikkate almayan başta oyuncu Farah Zeynep Abdullah olmak üzere karalama kampanyasına karışan her birey için her türlü kanuni hakkımızı kullanarak Yılmaz Güney'in manevi hatırasını, ailesinin ve yakınlarının kişilik haklarını muhafaza edeceğimizi kamuoyuna saygılarımızla sunarız" açıklamasını yapmıştı.

Abdullah, bugün konuyla ilgili bir haberi sosyal medya hesabından alıntılayarak Güney'in ailesine "Ok hakimi vurmak yok ama" şeklinde yanıt verdi.

Abdullah'ın bu paylaşımı, bazı kullanıcılar tarafından tepki çekerken, bazı kullanıcılar tarafından ise destek gördü.

Türk sinemasının efsanelerinden İlyas Salman da Güney ailesi ve Abdullah arasında yaşanan gerilime ilişkin bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabı X üzerinden bir paylaşım yapan Salman, Abdullah’ın Yılmaz Güney hakkında yaptığı şiddet eleştirilerini destekler nitelikte ifadeler kullandı.

Açıklamasında “Dürüst olalım” diyerek sözle başlayan Salman, “Yılmaz Güney'in şiddet eylemlerinin savunulacak tarafı yok.” İfadelerini kullandı.

İşte İlyas Salman’ın o paylaşımı;

“Dürüst olalım, Yılmaz Güney'in şiddet eylemlerinin savunulacak tarafı yok. Politik görüşümüz idrakımızı örtülememeli. Haluk Kırcı güzelleyen sağcıdan farkımız olsun.”