Türk sanatçı Neshe, müzik kariyerine yurtdışında büyük bir çıkış yaptı. Özellikle Latin Amerika ve diğer yurtdışı pazarlarında tanınan ve sevilen Neshe, şimdi Türkçe olarak seslendirdiği ilk şarkısı olan "Bingo"yu dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Esra Erol'dan TikTok Tepkisi: "Artık Bir Pavyon!" Esra Erol'dan TikTok Tepkisi: "Artık Bir Pavyon!"

Şarkının prodüksiyonunu, dünya çapında tanınan Latin yıldızlar Becky G, Myke Towers, Sebastián Yatra gibi isimlerle çalışmış olan Neneto üstlenirken, şarkının sözleri Rumen hit besteci Emanuela Oancea ve Neshe tarafından yazıldı. "BİNGO," özellikle aşkın heyecan dolu anlarını anlatarak hayatın ritmini yakalayan bir kadının hikayesini konu alıyor.

Neshe'nin seslendirdiği Bingo Türk ve Latin müziğinin büyüleyici birleşimini ve Türkçe ile İspanyolca dilleri arasındaki geçişleri dinleyicilere sunuyor.

NESHE KİMDİR? 

Türk şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu olan Neshe,. İstanbul doğdu ve büyüdü. Sanat kariyerine genç yaşlarda başlayan Neshe, bale, dans, tiyatro ve müziği bir arada sürdürdü. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro bölümlerinden mezun olan Neshe, Barselona'da Institut del Teatre'da erasmus yaparak sahne deneyimine başladı ve daha sonra Amerika ve Avrupa'da çeşitli müzikal prodüksiyonlarda yer aldı. Daha sonraki dönemde ise İstanbul Şehir Tiyatroları'nda oyunculuk yaptı ve ardından da Enbe Orkestrası'na solist olarak katıldı.

Kasım 2020'de Neshe'nin Jimmy Dub ile işbirliği yaptığı ve Latin pop ile etnik unsurları harmanlayan "Hijo de la Noche" adlı küresel single çalışması Latin Amerika, İspanya ve Balkanlar gibi bölgelerde büyük ilgi gördü ve uluslararası platformlarda birçok ödül kazandı.