Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın "günaydın" kelimesiyle ilgili sözleriyle ilgili çıkan iddiaları yalanladı.

İddialara göre Erbaş'ın "Günaydın demek cahiliye dönemi adetidir" ifadesini kullandığı öne sürülmüştü. Ancak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, yaptığı açıklamada bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Açıklamada, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın aslında bu iddiaları 2021 yılında yalanlayarak kendisinin de "günaydın" kelimesini kullandığını ifade ettiği hatırlatıldı.

Ali Erbaş, daha önce yaptığı açıklamada, hiçbir zaman "Günaydın demek cahiliye adetidir" veya "Günaydın demeyiniz" gibi bir sözünün olmadığını ve aksine zaman zaman aynı hitap şeklini kullanmış olduğunu dile getirmişti.

Özgür Özel'den Gazze çağrısı: Harekete geçmemiz gerekiyor Özgür Özel'den Gazze çağrısı: Harekete geçmemiz gerekiyor

Sosyal medyada dolaşan iddiaya göre Ali Erbaş'ın "Günaydın demek cahiliye dönemi adetidir" dediği ve "günaydın" yerine "Essalamü aleyna ve ala ibadillahissalihin" denmesi gerektiğini ifade ettiği öne sürülmüştü. Ancak İletişim Başkanlığı'nın açıklaması bu iddiaları yalanlamış oldu.