Şırnak Üniversitesi'nde yaşanan usulsüzlükler gündeme gelmeye devam ediyor. Şırnak Üniversitesi'nin yeni rektörü Abdürrahim Alkış hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıktı. 

Şırnak Üniversitesi'nin 16 Eylül 2022 tarihinde rektör olarak atadığı 46 yaşındaki Abdürrahim Alkış'ın, 2017 yılında, sihir yapıldığını düşünme, uykusuzluk, televizyonda görüntülerinin yayıldığını düşünme gibi şikayetlerle Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 gün boyunca tedavi gördüğü ve F-29 organik olmayan psikoz tanısı aldığı ortaya çıktı.

Bu şikayetin psikiyatrik açıklaması: Televizyonda gördüğü kişilerin sürekli kendisinden bahsettiğini, son derece ünlü biri olduğunu sanması şeklinde ifade ediliyor.

PSİKOZ TANISI

Rögarlardan su taştı, yollar bu hale geldi! Rögarlardan su taştı, yollar bu hale geldi!

Yeni Çağ'dan Gamze Dağ'ın haberine göre; Şırnak Üniversitesi'ne 2022 yılında rektör olarak atanan Abdürrahim Alkış'ın, 2017 yılında psikiyatrik bir rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü ve "F-29 organik olmayan psikoz" tanısı aldığı belirlendi. Söz konusu hastalık durumunda Norodol adlı antipsikotik ilaçla tedavi edildiği öğrenildi.

abdurrahim-alkis-gamze-dag-sirnak-universitesi

TEDAVİSİ YARIM BIRAKILMIŞ 

Alkış, 2017 yılında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 gün boyunca tedavi gördü, ancak tedavi, ailesinin isteği üzerine yarım bırakıldı. Doktorlar, Alkış'ın bir hafta sonra kontrol için gelmesi gerektiğini belirtti. Ancak, tedavi durumu ve hastalık belirtileri hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Psikiyatristler, Alkış'ın sağlık durumunun daha ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Bu bilgiler ışığında, Abdürrahim Alkış'ın akademik kariyerine devam edip etmediği ve sağlık durumu hakkında kamuoyuna daha fazla bilgi verilmesi gerektiği konusunda çağrılar yapılıyor.

Abdürrahim Alkış'ın rektör olarak atanmasının ardından sosyal medya hesabını açması da dikkat çekti.