İsrail'in, Hamas saldırısı sonrası başlattığı Gazze bombardımanı 9. gününde sürüyor. Saldırıda 2 bin 670 Filistinli hayatını kaybetti, 9 bin 600 kişi ise yaralandı. Gazze'de ölenler arasında 750 çocuk bulunuyor. İsrail'de ise can kayıpları 1300'ün üstünde. Yaklaşık 2,5 milyon insanın yaşadığı Gazze'de insanı dram her geçen gün derinleşiyor.

Orta Doğu'da çatışmalar sürerken zaman zaman İsrail ile Lübnan arasında da karşılıklı saldırılar gerçekleşiyor. 

İsrail, sivilleri yapay zekayla vurmuş! İsrail, sivilleri yapay zekayla vurmuş!

HİZBULLAH'TAN İSRAİL'E AİT ASKERİ NOKTALARA SİLAHLI SALDIRI

Hizbullah, Lübnan'ın güney sınırında İsrail'e ait 2 tankın güdümlü tanksavar füzeleriyle vurulduğunu, 5 askeri noktaya da silahlı saldırı düzenlendiğini duyurmuştu.

Açıklamada, saldırıda "bazı İsrail askerlerinin öldüğü, bazılarının ise yaralandığı" iddia edilmişti.

Sınırda çatışmaların çıktığı ve İsrail'in Cel el-Alem, Birket Rişe, Ramya, Manara ve Abaad bölgelerindeki askeri noktalarına silahlı saldırılar düzenlendiği bildirilmişti.

Hizbullah, söz konusu saldırının İsrail bombardımanında ölen Lübnanlı gazeteci İssam Abdullah ile 2 Lübnanlı sivil için gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

İSRAİL LÜBNAN'A SALDIRIRSA HİZBULLAK KARŞILIK VERECEK

Bu saldırıların ardından Hizbullah'tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Açıklamada "İsrail'in Lübnan'a yönelik herhangi bir saldırısı sert ve hızlı bir karşılık bulacak" denildi.