İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Ana Bilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Süleyman Salih Zoroğlu, çocuk hastalarına uyuşturucu ilaçlar vererek ailelerini cinsel istismarla suçlamakla suçlanıyor ve tutuklandı. Bu şok edici olayın ardından, şüphelinin ifadesi ortaya çıktı.

Zoroğlu, Adli Tıp Kurumu'ndaki görevinden Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği iddiasıyla ihraç edildikten sonra 2021 yılında Bakırköy'de kendi muayenehanesini açarak çocuk ve ergen psikiyatristi olarak çalışmaya başlamıştı.

Şüphelinin çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarına dair hazırladığı ve aileleri tarafından cinsel istismara maruz kaldığı yönünde iddiaları içeren raporlar, polis ve savcılığa iletilmişti. Bu raporlar üzerine başlayan soruşturmada, çocukların beyanları benzer olduğu için şüpheli bulunarak Zoroğlu hakkında resmi bir soruşturma başlatıldı.

HAFIZA KAYBI VE HİPNOZ İLACI

Yapılan soruşturmada, şüphelinin çocuklara ketamin adı verilen ve anestezi amacıyla kullanılan ilaçları verdiği, ilacın etkisi altındaki çocukların şüpheli doktorun yönlendirmesiyle ailelerine karşı cinsel istismar iddialarını dile getirdiği belirlendi. Yürütülen çalışmada, şüphelinin çocuklara ketamin adı verilen ve anesteziyi başlatmak amacıyla kullanılmasının yanı sıra hastayı geçici hafıza kaybı ve hipnoz durumuna sokan ilacı verdiği belirlendi.

TEHDİTLE PARA TALEP ETTİĞİ İDDİASI

Bu korkunç yöntemle Zoroğlu'nun birçok çocuğu istismara uğradığına inandırdığı ve ailelerden para talep ettiği iddia edildi. Ayrıca bazı çocukları FETÖ'ye kazandırmaya çalıştığı da suçlamalar arasında.

Polis ekipleri, şüphelinin evinde yapılan aramada ketamin ve muadili ilaçlar ele geçirdi. Ayrıca, FETÖ ile ilişkilendirildiği belirlenen A.A. ve diğer şüpheliler de gözaltına alındı. Profesör Doktor Süleyman Salih Zoroğlu ve A.A. tutuklanırken, diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

HİPNOZCU DOKTORUN İFADESİ

Öte yandan FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle Adli Tıp Kurumu'ndaki görevinden ihraç edilen doktorun ilk ifadesi ortaya çıktı.

TERAPİ EVLERİ DE VARMIŞ

Zoroğlu, çocukları manipüle ederek ailelerinden kopardığını itiraf etti. FETÖ'cü doktor, çocukların sözde terapi evi olarak tanımlanan Ümraniye ve Erenköy'deki evlere götürüldüklerini de söyledi.

Çocuklara eziyet ve işkence kapsamında tutuklanan Süleyman Salih Zoroğlu'nun kliniğinde ve evinde hayvanlar üzerinde kullanılan ilaçlar ele geçirildi.

Bu skandal olayın detayları hala netleşmemiş olsa da, İstanbul'da yaşanması ve çocukları manipüle etme suçlamaları, toplumda büyük bir endişeye yol açtı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.