Adana Demirspor - Samsunspor maçında bıçaklı satırlı kavga! Adana Demirspor - Samsunspor maçında bıçaklı satırlı kavga!

Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki ikinci maçta Manchester United'ı 3-2 mağlup eden Galatasaray, müsabaka sonrası İngiltere'de yaşadığı olaylarla ilgili sert bir açıklama yayınladı. Sarı-Kırmızılı kulüp, resmi yetkililerin davranışlarını ve yaşanan saygısızlıkları eleştirerek, "Ülkemize karşı alınmış bir tavrın göstergesidir" ifadelerini kullandı.

Sarı-Kırmızılı kulüp, Manchester deplasmanına giden uçağın dönüşü sırasında yaşanan olaylara vurgu yaparak, detaylı bagaj kontrollerinin gereksiz ve anlamsız olduğunu belirtti. Galatasaray'ın açıklamasında, İngiliz resmi mercilerinin davranışlarının, takımın İngiltere'ye girişinde başladığı ve dün gece itibarıyla ahlak dışı ve insan haklarına aykırı bir muameleye dönüştüğü ifade edildi.

Açıklamada, takımın İngiltere'ye girişi sırasında yaşanan zorluklar ve ahlak dışı muamele vurgulanarak, resmi yetkililerin saygısızlık ve had bilmezliklerinin altı çizildi. Galatasaray, oyuncularına ve teknik ekibe karşı yapılan bu davranışlara karşı mücadele edeceğini ifade etti.

Kulüp ayrıca, Manchester United temsilcilerine nazik davranışlarından dolayı teşekkür etti.

İşte Galatasaray'dan yapılan açıklamanın tamamı: 

"Dün akşam Manchester United ile oynadığımız ve kazandığımız maç sonrası Galatasaray kafilesini taşıyan uçağın dönüşü sırasında İngiliz resmi mercilerinin davranışları üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Takımımız oyuncuları, teknik heyeti ve çalışanlarına İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nun vize sürecinde çıkardığı zorluklarla başlayan bu saygısızca davranışlar, takımımızın İngiltere’ye girişi sırasında da devam etmiş, dün gece itibarıyla ahlak dışı ve evrensel insan hakları değerlerine aykırı bir muamele haline dönüşmüştür.

Dün gece geç saatlerde olan takım uçağımızın kalkışı, anlamsız derecede detaylı bagaj kontrolleriyle gereksiz yere uzatılmış, bir işkence haline getirilmek istenmiştir. Bu süreçte resmi yetkililerin davranışları, yapılan saygısızlık ve had bilmezlikler, ülkemize karşı alınmış bir tavrın göstergesidir.

Şu bilinmelidir ki; kimse Türkiye’nin gururu Galatasaray Spor Kulübü’nün oyuncularına, teknik heyetine ve yöneticilerine bu şekilde davranamaz. Bu edep yoksunu davranışların sahipleriyle sonuna kadar mücadele edeceğimizi tüm kamuoyuyla paylaşırız.

Tüm bu yaşananlardan bağımsız olarak, kulübümüzü maç öncesi ve sonrasında nazik bir şekilde ağırlayan Manchester United temsilcilerine teşekkür ederiz."