Akıllara durgunluk veren olay Ankara'da bir devlet hastanesinde yaşandı. Köprücük kemiği kırılan 38 yaşındaki A.K., Ankara Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Ameliyatın ardından kadın, hastaların anestezinin etkilerinden kurtulmaları için tutulduğu odaya alındı. 

Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu'nun haberine göre hasta kadın, ameliyatın ardından anestezinin etkisinin geçmesi için bekletildikleri bir odaya alındı. Aynı zamanda anestezi uzmanı İ.Ö.K. bilinci açık olan ancak anestezinin etkisiyle hareket edemeyen A.K.'nin yanındaydı. İ.Ö.K.  hastanın göğüslerine ve ardından cinsel organına dokundu. Durumu sağlık görevlisi olan bir tanıdığına anlatan A.K. ameliyat dışı bir durum olduğunu öğrendikten sonra şikayette bulundu.

"GÖĞÜSLERİNİ SIKIP BIRAKTI"

A.K.’nin İfadesinde İ.Ö.K. odaya girdi ve göğüslerini sıktı, ardından iç çamaşırını çıkardı ve cinsel organını parmakladı. A.K. götürüldükten sonra hasta odasına geldiğinde iç çamaşırımda da eldiven tozu gördüğünü vurguladı.

Meteoroloji’den kritik uyarı: Sağanak, sel, fırtına... Meteoroloji’den kritik uyarı: Sağanak, sel, fırtına...

Ankara Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan İ.Ö.K. Suçlamayı kabul etmeyen şahıs, görevi gereği A.K'ya işlemlerde bulunduğunu ve kendisini narkoz etkisi altında olmakla suçladığını ileri sürdü.

İ.Ö.K., Geçen yılın başında taciz suçlamasıyla Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce suçlu bulunmuştu. İ.Ö.K hakkında cinsel saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla dava başlatıldı ve 4,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Tacizci doktor, 16 ay cezaevinde kaldıktan sonra geçtiğimiz Haziran ayında tahliye edilmişti.