İsrail-Hamas çatışması sırasında İsrail'deki bir müzik festivaline katılmak üzere ülkeye giden Alman vatandaşı Shani Louk'un kaçırılması ve hayatta olup olmadığına dair belirsizlik sürüyor. Shani Louk, çatışmanın başladığı gün Hamas'a ait bir kamyonetin arkasında sadece iç çamaşırları ile yatarken görüntülenmişti. Ancak bu görüntüler, kadının durumunun kötü olduğu ve yaşamını kaybetmiş olabileceği endişelerine yol açmıştı.

WhatsApp Image 2023-10-10 at 17.17.07 (2)

Dövmeci kızın erkek arkadaşı da orta yok! Dövmeci kızın erkek arkadaşı da orta yok!

ANNESİ KIZINI DÖVMESİNDEN TANIDI

DSÖ'den dikkat çeken uyarı: Bombalardan daha tehlikeli! DSÖ'den dikkat çeken uyarı: Bombalardan daha tehlikeli!

Shani Louk'un annesi, kızının bacağındaki dövmeden tanıdığını belirtmiş ve yardım çağrısında bulunmuştu. Ailesi, yeni bilgiler ışığında Shani'nin hâlâ hayatta olduğunu ve ciddi bir kafa travması yaşadığını açıkladı. Anne Ricardo Louk, bilgileri Filistinli kaynaklardan aldığını ve durumunun kritik olduğunu ifade etti.

652654c5ae0a8f105ca7b438

ALMAN YETKİLİLER ARAŞTIRIYOR

Aynı zamanda Shani'nin kredi kartının Gazze Şeridi'nde bir mağazada kullanıldığına dair raporlar bulunması, hayatta olduğu iddiasını güçlendirdi. Alman yetkililer, Hamas tarafından kaçırılan Alman vatandaşlarının akıbetini öğrenmek için çalışmalar yürütüyorlar. Almanya Şansölyesi Olaf Scholz, Alman vatandaşlarının özgürlüğünü güvence altına almak için İsrail yetkilileriyle işbirliği içinde olduklarını belirtti. Alman Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock da, rehineleri kurtarmak için Hamas ve yerel aktörlerle iletişim halinde olduklarını ve bu sürecin kolay olmadığını vurguladı.

WhatsApp Image 2023-10-10 at 17.17.07 (1)

Tüm bu gelişmelerin ardından Shani Louk'un son görüntüleri, müzik festivalinde dans ederken mutlu bir şekilde görünürken kaygı verici bir durumda olduğu haberiyle birlikte medyada yer aldı. Shani Louk'un hayatta olup olmadığına dair belirsizlik sürerken, olayın takipçisi olmaya devam edilecek.

dövmeli kız 1