7 yıl sonra yurduna dönen Türk askerinden görkemli tören: "Yuvanıza hoş geldiniz" 7 yıl sonra yurduna dönen Türk askerinden görkemli tören: "Yuvanıza hoş geldiniz"

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi Ayşegül Tayyar, üniversiteye ait yurt odasında ölü bulundu. Tayyar'ın intihar ettiğine dair iddialar sosyal medyada dolaşıma girdi.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü, Beytepe’deki Hacettepe Öğrenci Yurdu'nda kalan bir öğrencinin intihar ettiğine ilişkin iddialarla ilgili açıklama yaptı.
 

Hacettepe Üniversitesi resmi sosyal medya hesabından akşam saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Beytepe Öğrenci Evlerinde kalmakta olan Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğrencisi Ayşegül Tayyar hayatını kaybetmiştir. Sevgili öğrencimize Allah’tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve Hacettepe Ailesine baş sağlığı diliyoruz. Acı kaybımıza ilişkin adli ve idari soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir.”

DAHA ÖNCE BİR ÖĞRENCİ İNTİHAR ETMİŞTİ

Hacettepe Üniversitesi'nde 30 Ekim'de Sıhhiye'deki Hacettepe Öğrenci Yurdu’nda kalan Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi İzzah Elif Zamir Khan da odasında ölü bulunmuş, Khan’ın intihar ettiği tespit edilmişti.