15 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye giren ve cezaevinden çıktığı gün inşaatta çalışan öğretmen Kandice Barber, çalışanların dikkatini dağıtınca bu sefer görevden alındı. Daha önce cinsel istismar davasıyla İngiltere'de gündem olan öğretmen bu kez yine İngiliz basınının baş sayfalarında.

BAŞKA ŞANTİYEYE GÖNDERİLDİ

Kandice Barber, Mart 2021'de 6 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı, ancak cezalarının sonuna doğru insanların bir iş bulmasına yardımcı olmak için Adalet Bakanlığı ile "yakın çalışan" inşaat firması için çalışıyordu. İngiliz basını daha önce cezasının üzerinden iki yıldan fazla bir süre geçmişken, trafiği kontrol ve güvenlik geçişlerini kontrol ettiği Batı Londra'daki bir belediye sahasında çalışırken görüldüğünü bildirmişti. 

Sadece üç hafta sonra artık Heathrow Havalimanı'na yakın olan şantiyede çalışmıyor ve erkeklerin yoğun olduğu şantiyede "işçilerin dikkatini dağıtmaması" için şirketin portföyündeki başka bir şantiyeye gönderildi.

İsrail'den savaşa dev bütçe İsrail'den savaşa dev bütçe

640xauto-12

"PERSONELİN ONU FARKETTİĞİ BİR SIR DEĞİL"

Söz konusu sahadaki bir işçi, "Fotoğrafı çekilene kadar kimse onun hakkında bir şey bilmiyordu. Pek çok insan onun hakkında konuşuyordu ama o zamandan beri onu görmedik" derken, bir diğer işçi ise "Çekici görünüyor, bu yüzden onun geçmişi hakkında hiçbir fikri olmayan delikanlıların gözdesi olduğunu şimdiden kanıtlıyor. Çok güzel ve oradaki birçok personelin onu fark ettiği bir sır değil."