Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan çeşitli kararlara göre 5 bakanlıkta görevden almalar gerçekleşti.

Buna göre; 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Halil ERDOĞAN görevden alındı. Boşalan göreve Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına Tayfun ÇELİK atandı.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Çalışma Genel Müdürlüğü görevine devam eden Sadettin AKYIL, Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü görevine devam eden Cenk İLERİ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alındı.

TİCARET BAKANLIĞI

Eneği ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine devam eden Süleyman ÖNEL, Strateji Geliştirme Başkanlığı görevine devam eden Mutlu KOÇ, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam eden Hasan Hüseyin ERDOĞAN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alındı.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Erol USLU, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alındı.

TİCARET BAKANLIĞI

Ticaret Bakanlığı Ankara Ticaret İ1 Müdürü Yavuz KARAER, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alındı.