Philip Paxson, geçen yıl Eylül ayında Jeep Gladyatör'ünün Kuzey Carolina'nın Hickory şehrindeki Snow Creek'e düşmesinin ardından boğularak hayatını kaybetmişti. Paxson'un kızının doğum günü partisinden eve dönüş yaparken, Google Haritalar'ın kendisine çöken köprüyü geçmesi talimatı verdiği iddia ediliyor.

WhatsApp Image 2023-09-21 at 11.59.08

AİLESİ ADALET ARAYIŞINDA 

Aile, Google'ın navigasyon hatasının neden olduğu trajik olayın ardından adalet arayışında. Philip Paxson'un eşi Alicia Paxson, olayın ardından yaşadıkları acıyı ve çocuklarının babalarının nasıl ve neden öldüğünü sorguladıklarını dile getiriyor. Google'ın ihmalkar davrandığını düşünüyor ve insan hayatına daha fazla önem verilmesi gerektiğini vurguluyor.

Mescid-i Aksa'da cuma! Mescid-i Aksa'da cuma!

köprü (1)

KÖPRÜYE UYARI LEVHASI KONULMAMIŞ

Polis, Paxson'un cesedini kamyonunun içinde bulmuş ve olay yerinde herhangi bir bariyer veya uyarı işareti olmadığını tespit etmişti. Kuzey Karolina Eyalet Devriyesi ise köprü bakımının yapılmadığını ve köprünün asıl geliştiricisinin şirketinin dağıldığını belirtti.

WhatsApp Image 2023-09-21 at 11.54.14

Davada, köprü ve çevresindeki araziden sorumlu olduğunu iddia ettikleri bir dizi özel mülkiyet yönetim şirketinin adı geçiyor. Bu trajik olay, teknoloji şirketlerinin navigasyon hatalarının gerçek dünya sonuçlarına yol açabileceği konusundaki endişeleri artırıyor.

WhatsApp Image 2023-09-21 at 11.49.25 (1)