İsrail-Hamas çatışmalarda ölen masum insanlarla ilgili duygusal bir açıklama yapan Hadid, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Filistinlilerin mücadelesine derin bir empati ve üzüntü duyduğunu ifade etti. Model, bu mücadeleyi desteklediğini ancak bunun Yahudilerin zarar görmesini içermediğini vurguladı.

"FİLİSTİNLİLERİN MÜCADELESİNE KARŞI DERİN BİR EMPATİ VE ÜZÜNTÜ"

Gigi Hadid, “Filistinlilerin mücadelesine karşı derin bir empati ve üzüntü duyuyorum. Filistinliler için umutlarım ve hayallerim olsa da, bunların hiçbiri bir tek Yahudi'nin bile zarar görmesini içermiyor” ifadesinde bulundu.

Ünlü modelin paylaşımı şöyle: 

“Filistinlilerin mücadelesine karşı derin bir empati ve üzüntü duyuyorum. Filistinliler için umutlarım ve hayallerim olsa da, bunların hiçbiri bir tek Yahudi'nin bile zarar görmesini içermiyor.

Düşüncelerim bu haksız trajediden etkilenen ve her gün bu çatışma nedeniyle çoğu çocuk olmak üzere masum canların alındığı herkesle birlikte.

Donald Trump'ın hayatı film oluyor Donald Trump'ın hayatı film oluyor

Yahudi dostlarıma da şunu açıkça belirtme sorumluluğu hissediyorum: Filistinliler için umutlarım ve hayallerim var ama bunların hiçbiri bir Yahudi'nin zararını içermiyor.

Masum insanları terörize etmek 'Özgür Filistin' hareketiyle uyumlu değildir ve ona hiçbir fayda sağlamaz.

Filistin mücadelesi ve işgal altındaki yaşamla ilgili derin bir empati ve kalp kırıklığı duyuyorum; bu, her gün taşıdığım bir sorumluluk.

Sözlerimin asla yeterli olmayacağını veya pek çok kişinin derin yaralarını iyileştirmeyeceğini biliyorum, ancak her zaman masum hayatların güvenliği için dua ediyorum.”