Milli ara dönüşünde Galatasaray'la karşılaşacak olan Beşiktaş'ta Burak Yılmaz yeni döneme başladı. İstanbulspor galibiyetiyle az da olsa moral bulan Beşiktaş, Galatasaray'ı devirerek çıkışa geçmeyi hedefliyor. Dev maça fırsat gözüyle bakan Siyah-Beyazlılar'da bir süredir sakat olan Gedson Fernandes'in Galatasaray derbisine yetiştirilmesi için yoğun çaba harcıyor.

Gedson, Galatasaray derbisinde ısrarcı

Ayak bileğindeki sakatlık sebebiyle fizyoterapist eşliğinde çalışan Portekizli orta saha oyuncusu, Galatasaray maçında oynamayı çok istiyor.

Futbol:  Trendyol Süper Lig Futbol: Trendyol Süper Lig

Gedson Fernandes, fedakarlık yapmak istiyor

24 yaşındaki oyuncunun, daha önce sahada olmak için büyük bir fedakârlık gösterdiği öğrenilirken, yeni bir gelişme yaşandı. Genç futbolcunun, durumunun hafta içerisinde belli olacağı ve Galatasaray maçında oynayıp, oynamayacağı konusunda nihai kararın verileceği bildirildi.

Gedson Fernandes'in performansı

Bu sezon 11 karşılaşmaya çıkan Gedson Fernandes, 1 gol ve 2 asistlik performans sergiledi.

Burak Yılmaz, kadro oluşturmakta zorlanıyor

Öte yandan Şenol Güneş'in ayrılığı sonrası takımın başına geçirilen Burak Yılmaz, kariyerinin belki de en kritik sınavına en iyi oyuncularından mahrum kalarak çıkıyor. Şimdiden çalışmalara başlayan Burak Yılmaz'ın kadro oluşturmakta zorlandığı öğrenildi.

Yılmaz, 6 saniye kuralı koydu

Takımıyla yaptığı toplantıda, Galatasaray maçından beraberlik bile istemediğini ifade eden Burak Yılmaz'ın sarı-kırmızılılara karşı 90 dakika boyunca pres yapacağı aktarıldı. Ön tarafta kaleciye bile sürekli baskı kurmayı hedefleyen Burak Yılmaz, top Galatasaray'a geçtikten sonra 6 saniye içinde geri kazanılması için çalışmalara başladı.