Gazze'deki Sağlık Bakanlığı sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in yoğun saldırıları altındaki Gazze Şeridi'nde hayatını kaybedenlerin sayısının 830'a, yaralıların sayısının da 4 bin 250'ye çıktığı bildirildi.

gazze 11 (1)

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e yönelik "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı bir saldırı başlatmıştı. Gazze'den İsrail'e binlerce roket fırlatılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskın düzenleyerek bu bölgeyi ele geçirmişti. Silahlı gruplar daha sonra İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne onlarca savaş uçağıyla saldırı başlatmıştı.

gazze 11 (2)

Gazze'den yapılan saldırılarda 1,000 İsrailli hayatını kaybetmiş, 106'sı ağır olmak üzere 2,806 kişi yaralanmıştı. Bu çatışma, İsrail-Filistin çatışmasının son derece şiddetli bir dönemini temsil ediyor. 

İsrail'den "sığınak avcıları" talimatı: Siviller silahlanıyor! İsrail'den "sığınak avcıları" talimatı: Siviller silahlanıyor!

Hamas, Ateşkesin bitmesinden İsrail'i suçladı Hamas, Ateşkesin bitmesinden İsrail'i suçladı