Tüketici Birliği Federasyonu (TBF), Gazze’ye yönelik İsrail saldırılarına karşı tüketici boykotu bağlattıklarını duyuracak.
İLK BOTKOT ÇAĞRISI DURACELL'E

“Cephane Bizden Değil” sloganıyla başlatılacak kampanyanın ilk ayağında boykot edilmesi talep edilen marka ise Duracell. 

Patronlar Dünyası'nın haberine göre ,Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz, boykot listesindeki ilk markanın Duracell olduğunu söyleyip, “Tüketici Birliği Federasyonu tarafından, özellikle sosyal medyada dolaşıma sokulan birçok listedeki marka ve ürünler üzerinde yapılan araştırma ve incelemede, çoğu marka ve ürünün ABD ve İsrail ekonomilerine ait olmaları bir yana, ülkemizin ekonomisi içinde yer aldıkları, ulusal marka ve ürünler olduğu tespit edilmiştir” dedi.

Boykot edilecek marka ve ürünlerin kriterleri belirlendi.

Deniz, ancak boykot açıklamaları yapılırken şu hususlara dikkat ettiklerini söyledi:

- Boykot edilecek marka ve ürünün milliyetinin doğru tespit edilmesi

Gazze'ye insani yardım taşıyan 55 TIR daha ulaştı Gazze'ye insani yardım taşıyan 55 TIR daha ulaştı

- Tüketicinin o ürün yerine, ikame edebilecek başka ürün seçeneğinin olması

- Boykotun etkili şekilde uygulanmaya uygun olması

- Boykot kapsamındaki marka ve ürünün ülkemiz ekonomisi bakımından başta istihdam ve yerli sermayenin zarar görmemesi gibi çeşitli koşulların göze-tilmesi gereklidir.

Bu şartlara uyan markalara yönelik boykot çağrılarına başlayacaklarını belirten Deniz, her gün yeni bir marka ve ürünü açıklayarak kampanyayı geliştireceklerini söyledi.

"SOSYAL MEDYADAKİ HER İDDİAYI DİKKATE ALMAYIN"

Deniz, son olarak vatandaşlara çağrı yaparak, “Açıklamalarımızı izleyin. Sosyal medyada çeşitli marka ve ürünleri içeren listeleri, çeşitli firmaların İsrail’e destek ve yardım yaptıklarına ilişkin gerçek olmayan haberleri dikkate almamaları çağrısında bulunuyoruz” dedi.