Hikaye, girişimciler Muhammet İbili ve Yaşar Güner'in, Sarayköy ilçesinin Duacılı Mahallesi'nde bulunan bir gazoz fabrikasında ürettirdikleri 27 bin şişe gazozun nakliyesi için başladı.

GAZOZ MACERASI

Yeni bir markayla piyasaya sürülecek gazozları taşımak için telefonla bir nakliyeci ile anlaşma yapmışlardı. Ancak bu anlaşma, beklenmedik bir yönde ilerleyecekti.

NAKLİYECİ VE GAZOZLAR KAYBOLDU

Muhammet İbili ve Yaşar Güner, gazozlarını teslim etmek üzere anlaştıkları kamyon garajından gönderilen nakliyeci (adı açıklanmayan) ile sözleşmelerini yapmıştı. Ancak buradaki anlaşma sonrasında işler karıştı. Nakliyeci, fabrikadan aldığı 27 bin şişe gazozu, Muhammet İbili ve Yaşar Güner'in bildirdiği İzmir'in Selçuk ilçesindeki depoya götürmek yerine farklı bir yere taşıdı.

JANDARMAYA BAŞVURU VE OPERASYON

Gazoz üreticileri, gazozlarının yanlış adrese götürüldüğünü fark edince hemen jandarmaya başvurdular. Jandarma Suç Araştırma Timi, işin iç yüzünü aydınlatmak için operasyon başlattı. Bu operasyon sonucunda, şüpheli nakliyeci ve ona yardım ettiği iddia edilen arkadaşı A.A. bir otelde gözaltına alındı.

GAZOZLARIN AKIBETİ

Operasyon sırasında yapılan incelemeler sonucunda 3 bin 600 şişe gazozunun satıldığı belirlendi. Geri kalan gazozlar ise İzmir'in Buca ilçesindeki bir depoda ele geçirildi. Ayrıca, kamyonun plakasının sahte olduğu ve gerçek plakayı kullanabilmek için aracın renginin değiştirildiği tespit edildi.

Eskişehir'de feci kaza: 14 yaralı Eskişehir'de feci kaza: 14 yaralı

HUKUKİ İŞLEM VE SONUÇ

Şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Y.E. isimli nakliyeci tutuklandı, A.A. ise serbest bırakıldı. Gazoz üreticisi Muhammet İbili, yaşadıkları dolandırıcılık olayının ardından jandarma ekiplerine teşekkür etti.