İsrail'in Lübnan'ın güneyine düzenlediği hava saldırısında 2'si gazeteci olmak üzere 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Lübnan resmi ajansı NNA'da yer alan habere göre İsrail ordusu Teyr Harfa beldesi yakınlarında gazetecilerin bulunduğu noktaya hava saldırısı düzenledi. 

F_ddgpfXgAAyK18Saldırıda Al Mayadeen TV'nin kadın muhabiri Farah Ömer ve kameraman Rabih el Mamari ile 1 sivilin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

AL MAYADEEN: ÖMER VE MAMARİ DİREKT HEDEF ALINDI

Al Mayadeen TV Yönetim Kurulu Başkanı Gassan Bin Ceddu, saldırının ardından internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Meslektaşları Ömer ve Mamari'nin öldürülmesinden dolayı derin üzüntü duyduklarını belirten Ceddu, "Al Mayadeen ekibi kesinlikte kasıtlı ve direkt hedef alındı" ifadelerini kullandı.

image-110
Ceddu, İsrail'in ölümcül saldırılarına rağmen susmayacaklarını ve bölgedeki gelişmeleri önceden olduğu gibi aktarmaya devam edeceklerini vurguladı.

MİKTADİ: "İSRAİL'İN SUÇ İŞLEMEDE HERHANGİ BİR SINIRI YOK" 

Lübnan Başbakanı Necib Mikati, İsrail ordusunun Lübnanlı 2 gazeteciyi öldürmesini kınayarak İsrail'in suç işlemede sınır tanımadığının bir kez daha ortaya çıktığını belirtti.

Avrupa'nın son bakiresi hayatını anlattı Avrupa'nın son bakiresi hayatını anlattı

Mikati'nin İsrail saldırılarına yönelik tepki açıklaması hükümetin (X) sosyal medya hesabından paylaşıldı. 

Al Mayadeen TV muhabiri Farah Ömer ve kameraman Rabih el Mamari'nin de aralarında bulunduğu sivillerin ölümü ve yaralanmasına yol açan İsrail saldırılarını şiddetle kınadıklarını belirten Mikati, İsrail'in suç işlemede herhangi bir sınırının olmadığının bir kez daha kanıtlandığını ifade etti. 

Mikati, İsrail'in gazetecileri hedef alarak onun suçlarını ve saldırılarını ortaya çıkaran medyayı susturmaya çalıştığını kaydetti. Lübnan Başbakanı, saldırıda hayatını kaybeden gazetecilerin yakınları ve Al Mayadeen TV'ye başsağlığı diledi.

İsrail'in Lübnan'a yönelik 8 Ekim'den bu yana devam eden saldırılarında 3'ü gazeteci, 3'ü çocuk toplam 20 sivil hayatını kaybetti.