Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş tarafından Borsa İstanbul ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, Gökdeniz Gürpüz'ün transferi konusunda Borussia Dortmund ile anlaşmaya varıldığı belirtildi. Bu transferin ardından futbolcunun eski kulübüne 220.000 avro tutarında bir transfer bedeli ödeneceği kaydedildi. Ayrıca, Gürpüz ile 2025-2026 sezonu sonuna kadar geçerli olacak profesyonel bir sözleşme imzalandığı ifade edildi.

Transferin ardından Galatasaray tarafından yapılan açıklamada, oyuncunun sağlık kontrollerinin de başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Galatasaray - Adana Demirspor CANLI İZLE Galatasaray - Adana Demirspor CANLI İZLE

"UZUN YILLAR BU FORMAYI GİYMEK İSTİYORUM"

Yeni kulübüne imza attıktan sonra duygularını paylaşan Gökdeniz Gürpüz, büyük bir gurur ve mutluluk yaşadığını belirterek, "Bu büyük kulübe geldiğim için çok gururluyum. Uzun yıllar bu formayı giymek istiyorum." dedi.

Almanya'da Schalke 04 altyapısından 2016 yılında Borussia Dortmund altyapısına transfer olan Gürpüz, 17 yaşında olmasına rağmen gelecekte parlayacak bir yetenek olarak kabul ediliyor. Orta saha pozisyonunda görev alan genç oyuncu, Almanya 16 Yaş Altı Milli Takımı formasını giydikten sonra Türkiye'yi tercih ederek Türkiye 17 Yaş Altı ve 18 Yaş Altı Milli Takımı'nın da formalarını giydi. Galatasaray, Gürpüz'ün potansiyelini takımının başarısına katkı sağlayacak bir hamle olarak değerlendiriyor.