15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara’nın Polatlı ilçesinde yer alan Eğitim ve Doktrin Komutanlığına bağlı Topçu ve Füze Okulu’nda görevli olan FETÖ üyesi albay Şaban Demiraslan Aksaray’da gerçekleştirilen operasyon sonucu gizlendiği evde yakalandı.

Yargılandığı davada müebbet hapis cezasına alan FETÖ üyesi firari albayın yakalandığını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı.

"ADALETE TESLİM EDİLDİ"

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ifadelere yer verdi:

TTB Merkez Konsey üyeleri görevden alındı TTB Merkez Konsey üyeleri görevden alındı

15 Temmuz hain darbe girişiminde “Topçu Ve Füze Okul Komutanlığında” görev yapan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan FETÖ üyesi albay Şaban Demiraslan Aksaray’da düzenlenen operasyonla saklandığı evde yakalandı

Polatlı 58. Topçu tugayı ile topçu ve füze okul komutanlığında 15 temmuz hain darbe girişimindeki eylemlere ilişkin 328 sanığın yargılandığı davada müebbet hapis cezasına çarptırılan FETÖ’cü albay Şaban Demiraslan yakalanarak adalete teslim edildi.

Operasyonu düzenleyen Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığımızı ve Aksaray İl Jandarma Komutanlığımızı tebrik ediyorum.

1 haziran-26 eylül tarihleri arasında FETÖ’ye yönelik 1.683 operasyon yapıldı.

2.500 şahıs gözaltına alındı. 510’u tutuklandı.

Masum vatandaşlarımızın üzerine ateş açmaktan geri durmayan hain fetöcülerin inlerine giriyor, her birini tek tek yakalayıp adalete teslim ediyoruz!

Terör örgütleriyle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek!