Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan'ı 3-2 yendi ve şampiyon oldu. Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kaptan Eda Erdem, kupayı CEV Başkanı Aleksandar Boricic'ten aldı. Melissa Vargas'ın MVP seçildiği şampiyonluk sonrası, dünya basını Filenin Sultanlarını manşetlerine taşıdı.

AA-20230903-32068022-32068013-FILENIN_SULTANLARI_TARIHINDE_ILK_KEZ_AVRUPA_SAMPIYONU

Volleynews'da yer alan haberde, şu ifadeler kullanıldı: 

"Brüksel'de voleybol tarihinde bir sayfa daha yazılıyor. Tarihinde ilk kez Türkiye, Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nı gergin ve olağanüstü çekişmeli geçen finalde Sırbistan'ı 3-2 yendi. İstanbul'un bir şubesi gibi görünen Brüskel'de iki buçuk saatten fazla süren yorucu mücadelenin ardından Türkiye, beşinci sette skoru 10-12'ye getirdi ve son sevinç patlamasına kadar liderliğini korudu."

6-xTmn.jpg

GLOBO: TÜRKİYE İLK KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

"Türkiye, Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek eşi benzeri görülmemiş Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nı kazandı. Yeni gelen İtalyan başantrenör Daniele Santarelli'nin komutası altında şu ana kadar Türkiye neredeyse mükemmel bir sezona devam ediyor. Spor salonundaki kalabalığın ezici çoğunluğuna güvenen Türkiye, iki kez dünya şampiyonu olan Sırbistan'ı yenmek için serviste ve hücumda güçlü bir tempo yakaladı ve ikinci setten itibaren tribünleri ateşe verdi. Boskovic-Vargas düellosunu Vargas kazandı. Maçı Boskovic'in 37'sine karşı 41 sayıyla tamamladı. Vargas hücumda yüzde 55 ile oynadı. Türkiye'nin bir sonraki hedefi bu ayın 16 ile 24'ü arasında Tokyo'da düzenlenecek Japonya Olimpiyat Elemleri Oyunları olacak."

AA-20230903-32068022-32068011-FILENIN_SULTANLARI_TARIHINDE_ILK_KEZ_AVRUPA_SAMPIYONU

Galatasaray'ın helal kupası var mı? Galatasaray Müzesi'nde helal kupa var mı? Galatasaray'ın helal kupası var mı? Galatasaray Müzesi'nde helal kupa var mı?

IVOLLEYMAGAZİNE: 'GUIDETTI'NİN BÜYÜSÜ'

"Giovanni Guidetti'nin ardından gelen büyü, son 20 yılın en iyi başantrenörlerinden biri olmasına rağmen Avrupa Şampiyonasını kazanmasını engellemeye devam ediyor."

5-edfO.jpg