Samimi Haber Özel

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, Samimi Haber'in Fetö yapılanması ile ilgili ses getiren haberiyle ilgili olarak, TSK ve emniyet dışında Fetö yapılanmasının temizlenmediğini kaydetti.

TSK ve emniyetin dışındaki Fetö uzantılarının devam ettiğini ve devletin imkanlarını kullandıklarını kaydetti

"Maklubeye kaşık sallama kültürünü bilen insanlar bu durumu yakinen bilirken, Biz daha uzaktan takip ediyorduk. Zaman Gazetesi 1,5 milyon satarken, o isimler halen aynı yerde duruyorlar."

ÇÖZÜM LİYAKATTA!
Adalet Bakanlığı'nın her alanda bu konuyu soruşturması gerektiğine işaret eden Zeybek, kalıcı çözümün ise liyakattan geçtiğinin altını çiziyor.
"Liyakatlı bir kadro yapılanmasına ihtiyaç var. Mülakat sistemi tümüyle kaldırılarak adaletli seçimle ve iktidarın kendisine yakın olmadığını varsaydığı, Alevilerin, sosyal demokratlar ve sosyalistler ile azınlıklar üzerindeki devlet vetosunun kaldırılmasına ve devlet kadrolarında bu isimlerin de görev almasına ihtiyaç var!"

NE OLMUŞTU?
Cuma günü AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Samimi TV'de Fetöcü yapılanmanın diyanette ve üniversitelerde olduğunu belirterek Adalet Bakanlığını göreve çağırmıştı.

Ahmet Ercan'dan büyük uyarı: İstanbul'da ne zaman deprem olacak?  Ahmet Ercan'dan büyük uyarı: İstanbul'da ne zaman deprem olacak?