Ali Fuat Duatepe yazıyor

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ'nün yeniden yapılanma soruşturmasında örgütün faaliyetlerini kadro ve yöntemlerini güncelleyerek sürdürdüğünü ortaya çıkardı. 15 Temmuz sonrası sohbet toplantıları yapmanın zorlaşması nedeniyle gerek örgütsel değerlendirme toplantılarının gerekse de örgütsel sohbetlerin belirlenen zaman dilimlerinden internet tabanlı haberleşme programları üzerinden yapıldığı belirlendi. Örgüt lideri Fetullah Gülen’in yeni yayınlaşmış sohbet metinleri ile eski tarihlerde yayımlanmış vaaz videolarının gruplardan örgütle iltisaklı şahıslara gönderilerek bunların okunması/izlenilmesinin istenildiği, bununla ilgili belirli bir süre verilmesinin ardından belirlenen sohbet konusu ile ilgili olarak grupta katılımcı olan şahıslardan örgütsel konumu yüksek olan kişiler tarafından paylaşım yapıldığı gözlendi. Oda olarak şifrelenen cezaevindekilere ise bu sohbet metinlerinin görüşe giden aile bireyleri, avukatlar ya da şahsın dosyasına girecek evrak olarak gösterilmek suretiyle cezaevlerine sokulduğu saptandı.

SIZINTI GİTTİ, ÇAĞLAYAN GELDİ

Örgütün kurulduğu günden bu yana en önemli yayını olan Sızıntı dergisi 15 Tem muz'dan sonra yayını durdurdu. Örgüt tarafından bunun yerine ÇAĞLAYAN isimli derginin faaaliyete geçirildiği, bu dergiye ait Türkiye de basım imkânı bulunmadığından derginin dijitalinin örgüt üyeleri ile yine internet tabanlı programlar üzerinden
paylaşılarak okunmasının istenildiği, hatta örgüt üyelerinin okuyup okumadıklarının tespit edilmesi okumaya zorlanmaları amacıyla belirli aralıklarla internet tabanlı programlar üzerinden SINAVA TABİ TUTULDUĞU kaydedildi.

27/06/2022 günü örgüt imamlarından K.E. ile örgüte maddi destek sağlayan esnaf S.A. arasında geçen konuşma;

S.A. : HABER YOKMU PENSİLVANYADAN
K.E. : VAR
S.A. : NE HABERİ VAR
K.E. : Abi bu süreç böyle devam edecek diyor herkes işine baksın diyor ben şu an nerdeyim diyor onu sorgulasın diyor yani süreç ne zaman bitecekten ziyade ben şu an
nerdeyim ben sana not atsam aslında çok güzel notlar varda harika
S.A. : Çok uzun olursa ben sıkılıyom
K.E. : Uzun ama tam böyle nokta atışı
S.A. : Çok uzun oldumu ben dağılıyom azıcık özetli bişey varsa
K.E. : Abi ama çok güzel ya valla bunu okumanı tavsiye ediyom
S.A. : İyi aç bakalım
K.E. : Abdullah AYMAZ şey yapmış bunu
S.A. : Tamam aç bakalım bi

K.Ş. adlı zanlıdan ele geçirilen dijital içindeki Mesaj 9

Mesaj içeriğinden, örgüte müzahir SIZINTI dergisinin kapanması sonrasında bu derginin yerine çıkartılan yurtdışında aylık yayın yapan ÇAĞLAYAN isimli derginin belirli bölümlerinden alıntı yapılan makalelerin ÇEVRE olarak tabir edilen ilçelerde görev yapan şahıslar tarafından diğer iltisaklı şahıslara dağılması amacıyla gönderildiği saptandı.

K.Ş. adlı zanlıdan ele geçirilen dijital içindeki Mesaj 9

FETÖ iletişimde kontörlü patates hatta geçti FETÖ iletişimde kontörlü patates hatta geçti

Mesaj içeriğinden, VİBER üzerinden örgüt içinde görev alan şahısların katılımıyla yapılan sanal toplantıda örgüt içinde yer alan şahıslara Çağlayan dergisi, MC TV vb örgütsel yayın organları üzerinden verilen okuma etkinliklerinin takibinin yapılarak çetelesinin tutulması, Çağlayan dergisinden okunması için verilen makalelerden (kısımlardan) belirli periyotlarla örgüt üyelerinin sınava tabi tutulduğu, bu sayede verilen örgütsel dokümanların okunup okunmadığının takibinin yapıldığı ortaya çıktı.

KATALOG EVLİLİĞİ TAM GAZ DEVAM EDİYOR

FETÖ'nün 15 Temmuz öncesi yapılanmada olduğu gibi güncel yapılanma içerisinde de örgüt içi evliliği sürdürüp teşvik ettiği belirlendi. Örgütle iltisaklı ailelerin çocuklarından fotoğraflı özgeçmiş alınarak evlilik adaylarının örgüt tarafından uygun görülenlerinin görüşme, anlaşmaları halinde evlenmelerinin teşvik edildiği kaydedildi. Bu şekilde örgütün örgüt dışından olanları mümkün olduğu kadar örgüt içine sokmama aynı zamanda da sivil yaşamdaki çalışma şartları sebebiyle örgüt adına önemli görevde bulunan şahısların örgütün referansı ile evlendirilmelerinin amaçlandığı tespit edildi.

Hasan/Yusuf kod adlı K.Ş. ile Antalya İl İmam Yardımcısı olduğu tespit edilen Nasuh kod adlı İ.D.'den ele geçirilen VİBER, TELGRAM ve WHATSAPP programlar üzerinden yapılan örgütsel yazışma örnekleri:

MESAJ 5
Ender abi, gündem sizin. Buyrun abi... Çalışan veya müşterilerimizden izdivaç düşünen varsa cv lerini alıp, Ender abiye iletelim ve takip edelim inş.

MESAJ 195
Gündem İzdivaçla ilgili küçük bir hatırlatma yapıyoruz.Baylar da 8 cv miz var Bayanlarda 10 cv miz var. Şu an bir olumlu sürecimiz devam ediyor Rabbim tamama erdirsin inşallah..Abilerden ricamız verdikleri cv leri ara ara hatırlatabilirlerse güzel olur..Bazan biz uygun diyoruz o arada bakıyoruz biri ile görüşmeye başlamış oluyor.. Onun için zaman zaman hem bize hemde adaya sorabilirse abiler daha sağlıklı götürmüş oluruz inşallah.. Bu gündemleri ablalara da aktarmayı unutmayalım inşaAllah. 

MESAJ 76
İZDİVAÇ

Şube : Kumluca 
Ad :H.
Doğum Trh : 1991
Mmlkt : isparta
Boy/Kilo : 1.6 / 70
Bölüm : pdr (kumluca da psikolojik danışmanlık bürosu var)
Aile ikamet : Kumluca
Seyahat : yok
Açıklama : ailenin tek cocugu. Abimizin isteği camiayaa mentesip olması. Y.ici yd fark etmez diyor.