Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentteki Şireci tekstil fabrikasında grev yapan işçilere yaptığı konuşmada  patronlarını övdü. Patronun suçlu olmadığını savunan Şahin, yaşanan sorunu AK Parti iktidarında yükselen  enflasyona bağladı.

Şahin, “Bu yaşananların nedeni ne sizsiniz ne de Şireci, yüksek enflasyon, satın alma gücü paritesi” dedi.

 Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ne zaman verilecek  Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ne zaman verilecek

Gaziantep OSB’de düşük zammı protesto eden üç fabrikadaki 2 bin Şireci işçisisi iş bırakmıştı. İşçiler bu eylemden sonra işten çıkarılmıştı.

Birleşik Tekstil Dokuma ve Deri İşçileri Sendikası (BİRTEK-SEN) Genel Başkanı Mehmet Türkmen, Şireci Tekstil patronu Ahmet Şireci’nin şikayetçi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Eylemdeki işçileri ziyaret eden Şahin’se patronlarını övdü. Sorunların yüksek enflasyondan kaynaklandığını söyleyen Şahin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu sorunu çözeceğini iddia ederek işçilerden sabır istedi.

İşçilere seslenen söyledi: “Bu (Ahmet Şireci) sizin çocuklarınız okula gitsin diye okul yapan bir adam. Telefonla yapıyor ya… Niye, çocuklarınız yarın Fatma Şahin olacak… Kentte uyuşturucu sorunu var. Şireci AMATEM’i yaptı. Allah aşkına insanları değerlendirirken… Dedi ki, ‘Babamın adına en güzel camiyi yaptıracağım başkanım…’ Şireci dediğiniz adam bu. Arada fitne çalışıyor… Arada dedikodu çalışıyor. İşçiyle işveren baba oğlu olduğu sürece hiçbir sorun yok. Adam diyor ki, ‘Beni üzüyorlar.’ (İşçiler, ‘Bir bardak su vermiyor’ diye çıkıştı.) Bu yaşananların nedeni ne sizsiniz ne de Şireci, yüksek enflasyon, satın alma gücü paritesi.Cumhurbaşkanımız bu enflasyon iki yıllık sürede tek haneye düşürdüğü zaman bu sorunların hiçbiri kalmayacak. Azıcık sabır”

Şahin’in bu sözlerine onu dinleyen çok sayıda işçiden de ara ara tepkiler yükseldi.