Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim sürecinde protokol imzaladığı AK Parti hükümetini ekonomi politikaları üzerinden eleştirdi.

Erbakan, Ankara'da düzenlenen "Adalet için Refah'ta Birleşiyoruz" programında, 100'den fazla sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı bir toplantıda konuştu.

AA-20230819-31951074-31951073-YENIDEN_REFAH_PARTISI_GENEL_BASKANI_ERBAKAN_ADALET_ICIN_REFAHTA_BIRLESIYORUZ_PROGRAMINDA_KONUSTU

14 Mayıs seçimleri öncesinde gerçekleştirdikleri Cumhur İttifakı protokolüne atıfta bulunan Erbakan, verdikleri desteğin herhangi bir pazarlıkla ilişkilendirilemeyeceğini vurgulayarak, milletin maddi ve manevi sıkıntılarının çözümünün şart olarak ortaya konulduğunu ifade etti.

"BİZİM KİMSEYE DİYET BORCUMUZ YOK"
Erbakan, "Ekonomik, sosyal, dış politika alanında ülkemizin, milletimizin insanlığın faydasına olacak adımları bu mutabakat metnine koyduk. Bunların imzalanmasıyla bu desteği sağladık. Bundan sonra da bu mutabakat metnindeki maddelerin sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bizim kimseye diyet borcumuz yok, bu millete hizmet borcumuz var" dedi.

Ünlü sanatçı Can Gürzap hayatını kaybetti Ünlü sanatçı Can Gürzap hayatını kaybetti

"MİLLETİN TALEPLERİNİ YERİNE GETİRECEK ADIMLAR ATILMALI"

Milletin 22 yıl boyunca istediği kadar yetki ve zamanı AK Parti'ye verdiğini belirten Erbakan, hiçbir mazeretin ve gerekçenin arkasına sığınmadan milletin taleplerini yerine getirecek adımların atılması gerektiğini ifade etti.

Bugün ülkenin çeşitli kesimlerinin yaşadığı mağduriyetlere hükümetin kulak tıkamasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Erbakan, "Yaşadığı her mağduriyette milletine başvuran bir siyasi partinin, vatandaşının yaşadığı mağduriyetlere göz yumması, görmezden gelmesi asla kabul edilemez" diye konuştu.