Erbakan, Menteşe ilçesinde bulunan spor salonunda gerçekleşen Muğla 1. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasında, iktidara hazırlandıklarını belirtti.

"MİLLİ GÖRÜŞ DAVASI"

Seçimlerde yakalanan başarının 54 sene önce, 1969'da Konya'dan Necmettin Erbakan'ın liderliğinde başlayan Milli Görüş davasının bereketi olduğuna değinen Erbakan, "Tam 21 yıl aradan sonra Milli Görüş'ü Meclise taşımaya muvaffak oldum. Yeniden Refah Partisi olarak, dava erleri olarak hedefimiz 8 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde Yeniden Refah Partimizi belediyelerden iktidara taşımaktır. Milli Görüş belediyeciliğini yeniden milletimizle buluşturmak, şu anda en önemli hedefimizdir. Bugünden itibaren canla başla bu yerel seçimlere hazırlanmaya devam edeceğiz." İfadelerini kullandı

Özgür Özel'den, Akşener açıklaması! Özgür Özel'den, Akşener açıklaması!

"İNŞALLAH 2028 SEÇİMİNDE DE İKTİDARA GELECEĞİZ"

Milli Görüş belediyeciliğinde rüşvet ve yolsuzluğun olmadığına değinen Erbakan, "Aynı zamanda da oylarımızın artış trendini devam ettirip Yeniden Refah Partimizin, hızla büyüdüğünü bütün Türkiye'ye ve dünyaya göstermek. İnşallah '2024'te yerel yönetimlerde iktidar, arkasından 2028'de merkezi yönetimde iktidar' parolasıyla yürüyoruz. Milli Görüş ne zaman Meclise girdiyse bir sonraki seçimlerde mutlaka iktidar ortağı olur. 1969'da Erbakan Hocamız, Milli Görüş'ü Meclise soktu, kendisiyle birlikte, 3 milletvekiliyle birlikte Konya'dan bağımsız milletvekili oldu. 1973 seçimlerinde Milli Selamet Partisi iktidar ortağı oldu. 12 Eylül sonrasında 1991'de Erbakan Hocamız Refah Partimizi aynen bizim bu seçimde yaptığımız gibi bir ittifakla Meclise taşıdı. 1995'ten sonra yapılan seçimde Refah Partisi iktidar ortağı, Erbakan Hocamız başbakan oldu. Şimdi ne oldu? 14 Mayıs 2023'te Yeniden Refah Partimiz Meclise girdi ve inşallah 2028 seçiminde de iktidara gelecek." İfadelerine yer verdi.