Gazeteci Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak iddia... Altaylı, "Ağustos ayı satış sayıları açıklandığında şaşırdım. Ağustos ayında 1965 adet Togg teslim edilmişti. Günde 100 adet üretip 50 adet satıyorlardı. Peki gerisi ne oluyordu!" ifadelerini kullanarak yerel seçim öncesi hakkında bir iddia ortaya attı.

"DİZİ DİZİ ÇIKIYORDU"

Fatih Altaylı, "Ağustos ayı idi. Togg alamadığı için Tesla almış otomobil blog yazarı da dahil bir grup Togg fabrikasına götürüldü. Muazzam üretimi yazdı. Bantlar harıl harıl çalışıyordu, Togg’lar dizi dizi çıkıyordu." ifadesini kullanarak "Aylardır satışta olan Togg’dan ise şimdiye kadar bir tane gördüm." dedi.

altaylı togg

"ESKİMESİN DİYE GARAJA ÇEKİLİP..."

Altaylı'nın bugünkü köşe yazısında Togg hakkında dedikleri gündeme bomba gibi düştü. İşte Altaylı'nın köşe yazısındaki Togg ile ilgili olan o bölüm;

"Türkiye pazarına giren Tesla, gümrüklerde çıkarılan zorluklara rağmen bugüne kadar yaklaşık 5 bin civarında otomobil teslim etmiş. Ağustos ayı teslimatı 3 bin olmuş. Ekim sonuna kadar toplam 10 bin Tesla sahiplerine ulaşacak.

Her gün sağda solda onlarca Tesla görüyorum zaten.

Ali Babacan'dan peş peşe acı haber Ali Babacan'dan peş peşe acı haber

Buna mukabil aylardır satışta olan Togg’dan ise şimdiye kadar bir tane gördüm.

O gün bugündür gördüğüm de yok.

Ağustos ayı idi. Togg alamadığı için Tesla almış otomobil blog yazarı da dahil bir grup Togg fabrikasına götürüldü. Muazzam üretimi yazdı. Bantlar harıl harıl çalışıyordu, Togg’lar dizi dizi çıkıyordu.

Zaten Togg’dan da açıklama gelmişti. Vardiya 2’ye çıkmıştı. Günlük üretim 100 adedi aşmıştı. Gerçi bu sayı daha önce açıklanan Ağustos ayındaki 4 bin 430 adetlik üretim hedefinin altında idi ama fena da değildi. Bir ayda 3 bin araç üretilecekti.

Ama Ağustos ayı satış sayıları açıklandığında şaşırdım.

Ağustos ayında 1965 adet Togg teslim edilmişti. Günde 100 adet üretip 50 adet satıyorlardı.

Peki gerisi ne oluyordu!

Biriktirip, yerel seçim öncesi piyasaya bol bol Togg mu vereceklerdi!

Bu arada seçim öncesi bakanların altında gördüğümüz Togg’lar da artık görünmüyordu.

Acaba onlar da eskimesin diye garaja çekilip, yerel seçim öncesi seçim gezilerinde mi kullanılacaktı!"