Gazeteci Fatih Altaylı, TOGG banttan çıktığı zaman üretim süreciyle ilgili gündeme getirdiği iddiaların doğrulandığını söyledi.

Yerli otomobil TOGG'la ilgili, kendi adıyla yayın yaptığı internet sitesinde bir yazı yazan Altaylı, "TOGG'da haklı çıktım" dedi. Altaylı daha önce gösterilmeyen üretim bandının gösterilmeye başlanmasını, "Çalıştığı anda görücüye çıkararak daha önce çalışmadığını kanıtlamış oldular" sözleriyle yorumladı.

"HAKLI ÇIKTIM"

"Üretim bandı çalışmaya başlar başlamaz başladığı göğüsler gerile gerile gösterilmiş" diyen Altaylı'nın yazısının ilgili bölümünde şu ifaler yer alıyor:

"29 Mayıs'ta başlayan üretimden sonra 'Üretim yok' dendiği zaman TOGG yönetimine hem yazıyla hem şahsen 'Bunu engellemenin yolu, fabrika içine bir kamera koyup üretimi 24 saat canlı yayınlamaktır' dedim, gazetecilerin fabrikaya götürülüp üretim bandını görmelerine ve yayınlamalarına imkan sağlanmasını önerdim.

Haluk Levent'ten çağrı: Haydi gelin! Haluk Levent'ten çağrı: Haydi gelin!

Bu aylarca yapılmadı. Muhtemelen yapılamadı.

Çünkü büyük bir ihtimalle üretim bantları doğru düzgün çalışmıyordu.

Bu da çok garip değil. Yeni bir fabrikada böyle şeyler olur. Bu bantları kuran yabancı firmalar zaman zaman gecikirler, zaman zaman çuvallarlar. Hatalar olur düzeltilir.

Muhtemelen TOGG'un üretim bandında da bu oldu.

Normaldir. 100 robotun biri aksasa bant çalışmaz. Bir kaynak makinası dursa bant durur. Bir vida eksik takılsa bant devreye alınamaz.

Artık net ki, durum tam da buymuş.

Üretim bandı çalışmaya başlar başlamaz, tüm otomobil bloggerları, daha doğrusu iktidarın sevdiği tüm otomobil yazarları oraya götürülmüş ve bandın çalışmaya başladığı göğüsler gerile gerile gösterilmiş.

Aylardır kimseye gösterilmeyen üretim bandı artık gösterilir olmuş.

Şimdi bazıları 'Bu da sana kapak olsun' diyor.

Bana değil onlara kapak oldu.

Çalıştığı anda görücüye çıkararak daha önce çalışmadığını kanıtlamış oldular."