Sakarya'da bir fabrikadaki öğle yemeğinde ıspanağın içinden et parçalaları çıktı.

Yoğurtlu ıspanak yiyen işçi, aldığı lokmayı önce et sandı ama çiğnedikten sonra kuyruğu fark edince yemekteki şeyin fare olduğunu anladı.

"ISPANAKTA ETİN NE İŞİ VAR" DEDİ

Medyabar'ın haberine göre olay, Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki 1. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) bulunan bir ilaç firmasında meydana geldi.
Yüzlerce fabrika çalışanı öğle yemeği için yemekhaneye giderek dışarıdan hizmet veren yemek firmasının kendileri için hazırladığı yemekleri tepsilerine alıp masalarına yerleşti.

İddiaya göre ismi öğrenilemeyen bir işçi yoğurtlu ıspanak yemeğini yerken, tabağa daldırdığı kaşığı ağzına götürdüğünde lokmasının et parçası olduğunu zannetti.
Yoğurtlu ıspanakta etin olmasına şaşırırken lokmasını çiğneyen işçi, çiğnedikçe ağzında büyüyen eti tükürünce kuyruğu gördü ve fare olduğunu anladı.

İşçi ve yanındaki arkadaşlarının tepkisiyle yemekhane bir anda hareketlendi. Yüzlerce işçi tabakta bulunan ve bir kısmı parçalanmış haldeki farenin fotoğraflarını çekerken tepkilerini gösterdi.

2024 Asgari ücret görüşmeleri ne zaman? 2024 Asgari ücret görüşmeleri ne zaman?

İddiaya göre fabrika yöneticileri olayın basına yansımaması için işçilere çıkıştı. Ancak işçilerin yaklaşık 4 yıldır hizmet veren yemek şirketiyle ilgili daha önce de bazı şikâyetlerinin olduğu ancak fabrikanın bunu dikkate almadığı öne sürüldü.