Lillestrom'un eski teknik direktörü Geir Bakke sezon başında ezeli rakipleri Valerenga'nın başına geçmeyi tercih ettikten sonra eski takımının taraftarlarından iyi bir karşılama görmedi.

Devre arasından hemen önce Lillestrom taraftarları Bakke'yi “darağacında asılı paragöz bir sıçan” olarak tasvir eden ve alnında "Judas" yazan bir pankart açtı. Devre arasından hemen önce pankart kaldırılırken taraftarlar bu kez "Maçtan sonra öleceksin" diye bağırdı.

Saha incelendi: Galatasaray Manchester maçı iptal mi? Saha incelendi: Galatasaray Manchester maçı iptal mi?

“BU İYİ BİR MİZAH”

Maçtan sonra Bakke pankartın çizgiyi aştığını düşünmedi.

Bakke pankartla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Bence bu iyi bir takım. Bu geçişin doğuştan olmadığını düşünen taraftarlar olduğunu da kabul etmelisiniz. Bu yüzden bu şekilde yapmalarının iyi olduğunu düşünüyorum. Bu iyi bir mizah"

“Sıçanın sizin için tanımlayıcı bir hayvan olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna ise Bakke gülerek "Hayır, sanmıyorum," cevabını verdi.

Öte yandan Lillestrom'un 2-0 kazandığı maçtan sonra Bakke ev sahibi takımın soyunma odasına gitti ve maç için teşekkür etti.

Lillestrom maç sırasında Bakke'yi hedef aldığı anlaşılan birkaç pankart açtı. Pankartlardan birinde "Troim'in parası sadece sadakatsiz fareleri satın alabilir" yazıyordu. Bu Valerenga'nın sahibi milyarder Tor Olav Troim'e bir gönderme. Valerenga teknik direkötrü Geir Bakke, VIF'teki maaşının Lillestrom'deki maaşından daha yüksek olduğunu doğruladı.