Adalet ve Kalkınma Partisi 22. dönem Ordu milletvekili olan Cemal Uysal 83 yaşında hayatını kaybetti.

Uysal'ın ölüm haberini Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ duyurdu.

Bozdağ, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "22. dönem Ordu milletvekilimiz Cemal Uysal’ın vefatını teessürle öğrendim. Merhum milletvekilimiz Cemal Uysal’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Rabbim,merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Mekânı cennet,makâmı âlî olsun,inşallah" dedi.

CEMAL UYSAL KİMDİR?

Uysal, 1940 yılında Ünye' de doğdu.

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünden mezun oldu.

İsrail Gazze'de 10 aylık esir bebeği vurdu! İsrail Gazze'de 10 aylık esir bebeği vurdu!

7 yıl T.C. Ziraat Bankasında Müfettiş, dokuz yılda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Bakanlık Başmüfettişi olarak görev yaptı. 5'ncı ve 6'ncı kalkınma planlarının hazırlanmasında görev aldı. Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili, TİGEM-Tarım İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan

MAKALELER

Cemal Uysal'ın; Sosyal Güvenlik Fonları (1977) , Türkiye'de Enflasyon Çıkmazı (1981) , Serbest Piyasa Ekonomisinde İstihdam ve Ücret Seviyesinin Teşekkülü Meselesi (1983) , İktisadi Kalkınmanın Sosyal Cephesi (1992) adlı yayınlanmış dört kitabı bulunmaktadır. Bunların haricinde birçok ilmi dergide ve gazetede; ekonomi; bankacılık, finans sistemi ve sosyal güvenlik konularında otuza yakın makalesi yayınlandı.