İstanbul Valiliği'nden "sel ve su baskını" uyarısı: Saat verildi! İstanbul Valiliği'nden "sel ve su baskını" uyarısı: Saat verildi!

İstanbul Esenyurt'ta bir tekel bayisinde 28 Temmuz tarihinde yaşanan silahlı kavgada 2 kişi hayatını kaybetmiş ve 1 kişi yaralanmıştı. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 8 şüpheli, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilerek Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

NE OLMUŞTU? 

İstanbul'un Esenyurt ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesi'ndeki tekel bayisine giden bir grup arasında çıkan tartışma sonucunda bir kişi, yanında bulunan diğer iki kişiye ateş etmişti. Bu saldırı sonucunda yaralanan iki kişi, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesine rağmen hayatını kaybetmişti.

Soruşturma sürecinde şüphelilerden biri olan Murat Ö. tutuklanmıştı. Diğer şüpheliler ise Murat Ö, S.Ö, T.Ö. ve A.Ö. ile kaçmalarına yardım ettiği öne sürülen 5 zanlı, gözaltına alınmıştı. Soruşturma devam ederken gözaltına alınan 8 şüpheli, adliyeye sevk edildi.