Milli Takım, Beşiktaş ve Trabzonspor’un eski futbolcusu Ersen Martin zor günler geçiriyor... Aort damarının yırtılması nedeniyle 22 Şubat’tan bu yana hastanede yatan ve ‘yaşaması mucize’ denilen 42 yaşındaki eski futbolcu Bursa Romatem Hastanesi’nde, CEO Köksal Haloğlu’nun talimatıyla bakım altına alındı.

Aylık bakım masrafı çok yüksek olmasına karşın ne Türkiye Futbol Federasyonu, ne Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği ne de diğer mesleki kuruluşlarından destek alıyor. Martin’in yakınları, futbolcunun daha önce beraber oynadığı takım arkadaşlarına da Haber verdiklerini ancak dönüş alamadıklarını dile getiriyor.

02-kurtarildi

‘EL UZATILMALI’

Ersen’in, ismini vermek istemeyen yakın bir arkadaşı “Bizler imkanlarımız ölçüsünde destek oluyoruz ama bir yere kadar... En azından eski kulüplerinin yardım elini uzatmasını bekliyoruz” diye konuştu.

GEÇTİĞİMİZ YIL AMELİYAT OLMUŞTU 

Daha önce Beşiktaş ve Trabzonspor formalarını da terleten 42 yaşındaki eski futbolcu Ersen Martin, kalp krizi nedeniyle geçtiğimiz yıl Mayıs ayında ameliyat edilmişti.

Türkiye'de Beşiktaş ve Trabzonspor başta olmak üzere, birçok kulübün formasını giyen ve 3 kez de A Milli olan Ersen Martin, ameliyatın ardından yoğun bakıma alınmıştı.

Ersen Martin kısa bir süre önce yoğun bakımdan çıkarken, uzun bir süre sonra ilk kez tepki vermeye başlamıştı.

Alperen Şengün'lü Rockets, Nuggets'ı bir kez daha yendi Alperen Şengün'lü Rockets, Nuggets'ı bir kez daha yendi

ŞENOL GÜNEŞ VE OKAN BURUK'LA BULUŞMUŞTU

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş-Galatasaray derbisine gelen Ersen Martin, Şenol Güneş ve Okan Buruk'la bir araya gelmişti.

Martin'e moral veren Güneş, "Tanıdın mı beni. Hatırladın mı Şenol Hoca. Allah şifa versin, epey toparladı kendini." ifadelerini kullandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk da, Ersen Martin ile görüştü. Buruk, Ersen Martin'e forma sözü verdi.

ERSEN MARTİN KİMDİR?

Kariyerine Almanya'nın Nürnberg takımında başlayan Ersen Martin, Türkiye'de sırasıyla Beşiktaş, Siirt Jetpa, Göztepe, Denizlispor, Ankaraspor, Sivasspor, Manisaspor, Kasımpaşa, Gençlerbirliği ve Eyüpspor'da forma giydikten sonra 2013 yılında futbolu bıraktı.

A Milli Takım formasını da 3 kez terleten eski futbolcu, 2007-2009 yılları arasında İspanya'da Recreativo Huelva'da oynadı.